gerçekten çok mutluyum

  Büşra Büşra Sordu:

  Güzel sözleriniz ve dilekleriniz için teşekkür ederim.
  Eşimle gerçekten çok mutluyum bi dediğimi iki etmiyor. Burdan taşınma gbi bi durumum olamıyor mlesef. eşim şuan burdan gitmek istemiyor.bence ailesi yüzünden bu da.
  İş konusuna gelince. işe girmiştim çokta iyi bir işti.ama kayınvalidem onuda istemedi. benim eşim uyanınca hemen kahvaltısını yapacak bi insan. iş teklifi geldiğinde 10 defa sordum anne girim mi. gir kızım kendi ayaklarının üstünde durursun dedi. bide söyledim bak bırakıp gitme uyanınca sinirli olur dedim. ama o sanki bana inat yapar gibi ilk iş günümde bırakıp oturmaya gtti. komşuların yanında bide iş bulmuş gibi sözler söylemeye başladı. bende bu yüzden çıktım.
  Kurs konusuna gelince yaadığım yerde böle bi kurs malesef yok.
  artık kimsenin bir şeyine karışmamaya karar verdim. sadece evde oturcam. biliyorum bazen sıkılcam ama inanırmısınız bilmiyorum ama laflardan usandım artık zoruma gidiyor. benim hiç sevmediğim özelliğim bir şeyi kafama çok takıyorum. ama bu elimde olmuo.
  Keşke gitme gbi bi imkanım olsada gitsem ama şunuda biliyorumki arkamızdan gelirler. anlayacaınız benm kurtuluşm yok. Ama ben yine saygıyla sevgiyle yaklşyrm. ama kayınvalidem hala arkamdan konuşuyor

  Uzm. Julide Çelikkol Suner Cevapladı:

  Tekrar Merhaba,

  İşinizi kaybetmiş olmanıza üzüldüm doğrusu ama yenisini bulabilirsiniz belki. Bence tekrar deneyin. Belki part-time bir iş veya saatleri daha esnek bir iş bulabilirsiniz.

  Bence siz komşuların ve kayinvalidenizin ne söylediğini, ne düşündüğünü fazlaca umursuyorsunuz. Arkanızdan dedikodu yapılıyor diye iş bırakılır mı ? Boşverin dedikoduları.

  Bence siz eşinizi yanınıza alın ve tatlılıkla her konuyu konuşun. Kararlarınızı birlikte alın. İkinizi ilgilendiren konular aranızda kalsın. Eşinizle anlaştıktan sonra kayınvalidenizin bile ne söyleyeceği çok önemli olmamalı. 

  Bir de belki de birazcık ketum olmalı, dışarıya hakkınızda çok fazla bilgi vermemelisiniz. Ne kadar az bilgi, o kadar az dedikodu. Ama bu, dış dünyaya da kendiniz kapatmak anlamına gelmemeli.