Sivilce lekeleri

  Gülşen Sinan Sordu:

  İyi günler benim yüzümde sivilceden dolayı çok leke oluyor sırtımda ve kollarımdada aynı şekilde boyumun alt kısmı da öyle hep bu bölgelerde çıkıyor. 2 ay agnemix jel ve sivox losyon kullandım geçmişti geçen yaz kullanmıştım sonra sivilceler çıktı ben oynadıkça tekrar eski hale geldi kaç cildiye doktoruna gittiysem hep ilaç verip gönderdiler bazıları hiç bakmadı bile. Bu kötü görünümden çok rahatsız oluyorum sizce ne yapmalıyım. Bu arada çok fazla tuz tüketiyorum ve neredeyse hiç su içmiyorum bununla da bi ilgisi olabilir mi ? Şimdiden teşekkürler.

  Uzm. Dr. Bülent Bağcı Cevapladı:

  İyi günler,öncelikle sivilcelerinize dokunmamalısınız. Sivilceleri sıkmak, kaşımak sivilcelerinizin leke ile iyileşmesine neden olur. Eğer uç kısmı sarı renkli sivilceleriniz varsa bir dermatoloji uzmanına muayene olduktan sonra oral antibiyotik tedavisine başlanmalı, haricen sürülen kremlerle tedavi desteklenmelidir. Eğer acnemix ve sivex losyondan fayda gördüyseniz bu ilaçlarla tedavinize devam etmelisiniz. Fakat bu kremleri en az 3 ay kullanmalısınız. Tuz tüketimiyle sivilce oluşumu arasında herhangi bir ilgi yoktur. Sağlıkla kalın

  Önceki İçerikTuz Yeme İsteği
  Sonraki İçerikvücutta kir gibi şeyler
  1999 yılında, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. 2013 yılında, tıp alanında Ukrayna ‘nın en köklü ve prestijli üniversitesi olan, Platoon L. Shupyk Tıp Üniversitesi'nde Dermatoloji Uzmanlığı eğitimini tamamlamış ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından diploma denkliği onaylanarak Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı olarak tescil edilmiştir. Özellikle ameliyatsız estetik ve kozmetik uygulamalar üzerinde yoğunlaşmış olup bu konularla ilgili pek çok kurs, sempozyum ve kongrelere katılmıştır. 2015 yılında, kriyoterapi uygulamasının kolaylaştırılması amacıyla geliştirdiği aparat Türk Patent Enstitüsü tarafından onaylanmıştır. Milliyet.com.tr adresinde, Ameliyatsız Estetik isimli köşesinde estetik ve kozmetik uygulamalarla ilgili yazılar yazmaktadır. Acıbadem Etiler Tıp Merkezi'nde Dermatoloji Uzmanı olarak çalışmıştır. Halen M-Onep Etiler'de Dermatoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.