fbpx
Cuma, Aralık 1, 2023

Makaleler

Daha Fazla

  17 Aylık Bebeği Emzirirken Zencefil, Zerdeçal ve Tarçın

  Soru : 17 Aylık Bebeği Emzirirken Zencefil, Zerdeçal ve Tarçın Tüketsem Bir Zararı Olur Mu? Bebeğim 17 aylık ve hala emziriyorum. Doğumda aldığım kiloları veremiyorum;...

  Ağız İçi Deri Soyulması

  Soru : Ağız İçi Deri Soyulması Ciddi Bir Sorun Mudur? Yaklaşık 2 haftadır ağız içi derim kendi kendine soyuluyor. Bazen sabah uyandığımda dilimin ve iç...

  Buruna Sinek Kaçması

  Soru : Buruna Sinek Kaçması Tehlikeli Midir ? Bugün akşam üstü küçük bir sinek burnuma kaçtı yada kaçmadı tam bilemiyorum çünkü sineği göremedim tekrar eğer...

  Anne Sütüm Yetiyor mu?

  Anne Sütüm Yetiyor mu? Yeni bebeği olan kadınların en büyük endişelerinden bir tanesi de "Anne Sütüm Yetiyor mu?" Yeni anne olan tüm kadınların en büyük endişelerinden birisi de "Acaba sütüm yeterli mi? Bebeğim doyuyor mu?

  Miyop Nedir? Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir?

  Yakındaki nesnelerin net, uzaktaki nesnelerin ise bulanık görüldüğü yaygın görme kusuru olan miyop hastalığı gözün yapısının normalden çok daha uzun olduğu bilinmektedir.

  Hamilelikte Yenmemesi Gerekenler

  Salam, sosis, sucuk, jambon, pastırma vb. ürünlerdir. Çiğ olarak tüketimi mikroorganizmaların bulaşına sebep olur, artı olarak tuz oranları yüksektir...

  Hamilelikte 3. Trimester Beslenme Listesi

  Gebeliğin son 3 aylık dönemine girdiğinizde heyecan artmaya başlar. Bebeğin hızla büyüdüğü ve geliştiği süreçte tartıya yansıyış da hızlı olacaktır. Yine tekil gebeliklerde ayda 1 kilo, çoğul gebelikte 1,5 kg alarak gitmek, kontrollü olmak en iyisidir.

  Hamilelikte 2. Trimester Beslenme Listesi

  Gebeliğinizin 2. Üç ayı başladığında; gebelikte yoğun bulantı ve uyku halinin olduğu süreç geçti diyebiliriz. Bulantıları çok yaşamadıysanız şanslısınız (benim gibi) ama herkes için aynı olmadığı kesin.

  Hamilelikte İlk 3 Ay Beslenme Listesi

  Gebelik sürecinde beslenmemiz nasıl olmalı? Beslenme şekli önemli mi?

  Bir Haber Bekliyorum İç Açıcı

  Bir Haber Bekliyorum İç Açıcı Gecelerce yarı uyur, yarı uyanık, Gözüm, kulağım ekrana kilitli, Asap sıfırın altında, yürek buruk, yanık… Yediklerim boğazımda dizili…

  Dünya Çocukluk Çağı Kanser Günü

  15 Şubat, " Dünya Çocukluk Çağı Kanser Günü " olarak ilan edilmiş özel bir gün olup, tıpkı diğerinde olduğu gibi farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.

  Diş Eti Kanamasının Nedenleri

  Diş etlerimiz kanadığında bu tehlikeli bir durum mudur?

  Diş Çekim Boşluğu Nasıl Tedavi Edilir?

  Kalıcı dişlerimiz çekildiğinde tedavi nasıl uygulanır?

  Yüksek UV Korumalı Acuvue Oasys Lens

  Acuvue Oasys lens, gün boyu rahatlatıcı bir görüş sağlamak üzere tasarlanan değişen ışığa kusursuz şekilde adapte olan türünün ilk kontakt lensidir.

  Göz Tembelliği Nedir?

  Göz tembelliği gözün herhangi bir yapısal sorunu olmamasına karşın görme merkezinin yeterince gelişmemesinden kaynaklı bir gözün diğerinden daha az görmesi sorunudur.

  Memede Kist Kaç Cm Olunca Tehlikelidir?

  Meme kitleleri, yaygın görülen bir sağlık sorunudur. Ancak memede kist veya diğer bir deyişle kitle, her zaman meme kanserine işaret etmez. Zaten kitlelerin farklı türleri vardır ve bunların bazıları tehlikeli sınıfta yer alır.

  Kadınlarda Meme Sarkması ve Çözüm Önerileri

  Vücudumuz, yer çekimi ile sürekli mücadele etmek zorunda olan bir organik doku yapısına sahiptir. Kadın memesi de, diğer tüm dokular gibi zaman içerisinde çeşitli nedenlere bağlı olarak sıkılığını kaybeder ve sarkar.

  Emziren Anneler COVID-19 Aşısı Yaptırabilir mi?

  - COVİD aşısı anne sütüne geçer mi? - Emziren anneler COVİD aşısı olabilir mi? - Emziren anneler için hangi COVİD aşısı daha uygundur? - COVİD aşısı olmak bebeğimi komik enfeksiyonuna karşı korur mu?

  Çocuklarda Boy Uzaması İçin İpuçları

  Fiziksel büyüme, insanda olgunlaşma evresinde meydana gelen boy ve kilo artışında görülen değişiklikleri ifade eder.

  Dünya Tiyatrolar Günü

  İlk kez 1961 yılında kutlanmaya başlanan bu özel gün, " Dünya  Tiyatrolar Günü " olarak adlandırılmıştır.