Özgeçmiş
Kapat
Mezun Olduğu Okul :
Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü
Mezun Olduğu Yıl :
Kısa Özgeçmiş :
Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Eğitimi mezunuyum. Yüksek lisansımı İstanbul Üniversitesi Çocuk Sağlığı Enstitüsünde yaptım. Aynı enstitüde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı olarak emekliliğime kadar çalıştım. Halen davranış bozukluğu olan çocuklar, üstün zekalı çocuklar ve nörolojik özürlü çocuklarla çalışıyorum.
Özgeçmiş:

1961 Kırklareli Lüleburgaz doğumluyum. İlk ve orta öğretimimi Lüleburgaz da tamamladım. Evliyim ve iki oğlum var.

Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Eğitimi mezunuyum. Bölüm birincisi olarak okulu bitirdim. İ.Ü Çocuk Sağlığı Enstitüsü yüksek lisans programını bitirdim.

1986 yılında İ.Ü. Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Uzman Eğitimci olarak göreve başladım. 1987-1989 yıllarında Almanya Münih Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisinde bulundum. 1988-1989 yıllarında İnternational Montessori Eğitimine katıldım  Buradaki öğrenim sırasında Montessori okullarında normal ve özürlü çocukların entegre eğitiminde çalıştım. İnternational Montessori diplomamın yanında Orff müzik terapisi, Konuşma terapisi, Duyu bütünlemesi terapisi uzmanlıklarında  sertifikalarım vardır.

İlkbahar Çocuk Gelişimi ve Aile Danışmanlığı merkezinde normal sağlıklı çocuklar, üstün zekalı çocuklar (ileri çocuklar), nörolojik özürlü çocuklarla çalışmaktayım. (Çalıştığım Nörolojik hasta grupları şunlardır; Spastik çocuklar, Otistik çocuklar, Gelişimsel geriliği olan çocuklar). Özel Eğitim, Konuşma Terapisi, Görsel Algı Bozukluğu, Aile Terapisi, Davranış Bozukluğu, Montessori Terapisi, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Eğitimlerini uyguluyor ve gerekli testleri yapıyorum: Denver II Gelişimsel Tarama Testi, BAYLEY III Gelişim Testi, Frostik Görsel Algı Testi, M-CHAT Yaygın Gelişimsel Bozukluk Tarama Testi, ADHD (Dikkat Eksikliği – Hiperaktivite Bozukluğu) Testi, BURDON Dikkat Testi, WISC-R Zeka Testi.

Kemerburgaz Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak Montessori Eğitimi dersleri veriyorum.Doktoramcam.com

Menu