fbpx
Çarşamba, Mayıs 11, 2022
Ana Sayfa Yazarlar Yazar: Uzm. Ped. İlkbahar Emine Eraslan

Uzm. Ped. İlkbahar Emine Eraslan

Pedagog - Çocuk Gelişimi
İlkbahar Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi
0(530) 247 91 14

İnönü Cd Eke Sitesi A blk. No: 59 Giriş katı D:2 Kozyatağı
Kadıköy / İstanbul

Özgeçmiş

Mezun Olduğu Okul
Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü
Özgeçmiş

1961 Kırklareli Lüleburgaz doğumluyum. İlk ve orta öğretimimi Lüleburgaz da tamamladım. Evliyim ve iki oğlum var.

Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Eğitimi mezunuyum. Bölüm birincisi olarak okulu bitirdim. İ.Ü Çocuk Sağlığı Enstitüsü yüksek lisans programını bitirdim.

1986 yılında İ.Ü. Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Uzman Eğitimci olarak göreve başladım. 1987-1989 yıllarında Almanya Münih Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisinde bulundum. 1988-1989 yıllarında İnternational Montessori Eğitimine katıldım  Buradaki öğrenim sırasında Montessori okullarında normal ve özürlü çocukların entegre eğitiminde çalıştım. İnternational Montessori diplomamın yanında Orff müzik terapisi, Konuşma terapisi, Duyu bütünlemesi terapisi uzmanlıklarında  sertifikalarım vardır.

İlkbahar Çocuk Gelişimi ve Aile Danışmanlığı merkezinde normal sağlıklı çocuklar, üstün zekalı çocuklar (ileri çocuklar), nörolojik özürlü çocuklarla çalışmaktayım. (Çalıştığım Nörolojik hasta grupları şunlardır; Spastik çocuklar, Otistik çocuklar, Gelişimsel geriliği olan çocuklar). Özel Eğitim, Konuşma Terapisi, Görsel Algı Bozukluğu, Aile Terapisi, Davranış Bozukluğu, Montessori Terapisi, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Eğitimlerini uyguluyor ve gerekli testleri yapıyorum: Denver II Gelişimsel Tarama Testi, BAYLEY III Gelişim Testi, Frostik Görsel Algı Testi, M-CHAT Yaygın Gelişimsel Bozukluk Tarama Testi, ADHD (Dikkat Eksikliği – Hiperaktivite Bozukluğu) Testi, BURDON Dikkat Testi, WISC-R Zeka Testi.

Kemerburgaz Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak Montessori Eğitimi dersleri veriyorum.