3 Yaş Doğum Günü Partisi İpuçları

3 Yaş Doğum Günü Partisi İpuçları
3 Yaş Doğum Günü Partisi İpuçları

İçindekiler

Üçüncü doğum günü partisini planlama

Ne mutlu ki ikinci yaş hiddetleri artık biraz  azaldı. Ancak ne  yazık ki 3 yaş  civarında  da oyuncakları sahiplenme hissi gelişmekte ve oyuncaklarını  paylaşmak istemediği için de  akranlarla kavgalar artmaktadır. Partinin başarılı olmasının anahtarı dikkatlice planlamaktır ve tüm sevilen eşya-oyuncaklar kilitlenerek diğer çocuklardan uzak tutulabilir. Çünkü bunların  başına  kaza ile bir şey gelmesi o günün  mahvolmasına neden  olabilir.

Kimi davet etmeli

Çocuğunuz elle yapılan davetiyelerin hazırlanmasında size yardım etmek isteyebilir, bu faaliyet yapıştırıcılar, renkli kalemler ve kartlarla eğlenceli vakit geçirmenize de yardımcı olabilir. Ne kadar renkli ve hayalperestse o kadar iyidir, kurdela, şerit, cüzdan, renkli kağıt gibi malzeme çeşitleri ve pullar kullanarak eğlence yaratın. Başak  bir  seçenek  de, hazır davetiyeler almak olabilir.

Eğer çocuğunuz bir oyun grubuna veya çocuk yuvasına gidiyorsa, evde olan bir çocuğa göre daha fazla kişi davet etmek isteyecektir fakat bu sayıyı 10 ile 12 arasında sınırlayın. Hemen hemen aynı yaşta olanları çağırın.

Birçok misafiriniz olduğunda yapışkan isim etiketleri faydalı olabilir, çocuklar isimleri ile hitap edilmesinden hoşlanırlar.

Zamanı doğru ayarlamak

Üç yaş için çok geç olmamakla birlikte öğleden sonra partisi iyi olur. Aileler çocuklarını okuldan alacağı için yemekten sonra uygun bir zaman olabilir. Daha  da  iyisi hafta sonunu bekleyebilirsiniz. Bir saatten doksan dakikaya kadar olan aralık parti süresi için uygundur.

Oyunlar ve aktiviteler

Bulabilirseniz bir palyaço veya sihirbaz,  belki  de  bir kukla  tiyatrocusu  çağırmak  oldukça  eğlenceli  olabilir. Çocuklar  bu  dönemde ara vermeden yarım saatlik bir eğlenceye katılabilirler.

Yağ satarım Bal satarım, Lideri takip et gibi aktif fakat kısa oyunlar oyananabilir.  Çok  fazla  koşmalı veya  topla  oyanan  oyunlar  ev  için  pek  uygun  değildir. Yaz  ise  ve  bahçeniz  müsaitse  o  zaman  topla  da oynanan  birçok  oyunu  tercih  edebilirsiniz.

Bu yaştaki çocuklar aşırı yarışa gelemez, dolayısı ile herkesin arada bir kazanacağı klasik oyunlar tercih edilmelidir. Büyük bir çantayı küçük fakat eğlenceli hediyelerle  doldurun. Onları  arkadaşlarına  bizzat  kendisinin  vermesine  imkan  tanıyın. Doğum günü  olduğu  için  mutalaka arkadaşlarının  aileleri  de  çocuklarının  vermesi  için hediyeler  getirmiş  olacaklardır. Böylece karşılıklı  olarak  hediye  verme  sanatına  da  bir  ucundan  alışmış  olurlar.

Parti çantaları

Üç yaşındaki misafirleriniz okul öncesi aktivitelere başlamaktadır bu nedenle gülen kurşun kalem ve silgiler, pul defterleri, mini yap bozlar ve sıçrayan toplardan hoşlanacaklardır. Helyum gazı doldurulmuş uçan balonlar ucuz bir eğlence aracıdır.

Üç yaşındaki çocuğunuza hediye seçmek

Üç yaşındaki çocuğunuz biraz daha karmaşık bir okul öncesi hediyeyi hak edyor diye  düşünüyoruz.. Sanat eseri el emekleri, bir oyun çadırı, bir teyp, takım çantası, basit oyunlar veya yap bozlar çocuğunuzun ilgisini çekecektir.

Başarılı bir parti için temel ipuçları

  • Üç yaşındakilerden biri tuvaletten bahsedince emnin  olun  hepsi onu takip edecektir. Oldukça yabancı parti giysilerini süsleyen tokalar, fermuarlar ve hassas bağlayıcılar için erişkin yardımı hazır olsun.
  • Heyecandan kaza yapılması durumuna karşılık yedek giyecekler bulundurun.
  • Herhangi bir anne baba çocuklarını yalnız bırakacaksa telefon numaralarını almayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here