fbpx
Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana Sayfa Ailem Hassas Konular

Hassas Konular


Hayatta bazen karşınıza öyle konular çıkar ki, çocuğunuzla nasıl konuşacağınızı bilemez, konuya nereden başlayacağınıza karar vermekte zorlanırsınız. Yeni kardeşe hazırlık nasıl olmalı ya da çocuk doğduktan sonra kardeş kıskançlığını nasıl önleyebilirim? Büyük bir yakınınız öldüğünde çocuğa ölüm nasıl anlatılmalıdır? Çocuğunuz biraz daha büyüdüğünde kendi kendine cinsel organıyla oynayabilir, mastürbasyon yapabilir ve siz kendinizi çaresiz hissedebilirsiniz; cinsel eğitim neden gereklidir, ne zaman başlamak gerekir…
…gibi kafanıza takılan birçok hassas konu olabilir ya da ne yazık ki bazen şanssızlık olur ve anne babalar boşanmak zorunda kalabilir: Boşanmayı çocuğa nasıl anlatabiliriz, çocuğun bu olumsuz durumdan en az şekilde zarar görmesi için nasıl davranılmalıdır gibi aklınıza takılacak birçok sorunun cevabını Hassas Konular kategorimizde yer alan, uzmanlarımız tarafından özenle hazırlanmış makale ve videolarımızda bulabilirsiniz.

Eyvah Hamileyim

Sevgili anne adayları, çok sevdiğim bir hastamın annesi bakın hamilelikle ilgili duygularını ne kadar güzel aktarmış, Suna Hanımın yazdığı, hepinize çok faydası olacak bu yazıyı sizlerle de paylaşmak istedim.