Anne-Babalara Tatil Önerileri

Anne-Babalara Tatil Önerileri
Anne-Babalara Tatil Önerileri

Geçen gün Fikir Annesi.com’dan aradılar ve Posta Anne Çocuk Gazetesi için Tatil önerilerimi yazmamı istediler. Bugün bu yazımı sizlerle de paylaşmak istedim.

Sevgili anne-babalar tatile çıkmadan önce çocukları sağlık kontrolünden geçirmeyi ihmal etmeyin. Çocuğunuzda alerji/astım, diyabet v.s gibi kronik hastalıkları varsa devamlı kullandığınız ilaç ve/veya aletleri ve acil durumlarda kullanılacak tedavileri mutlaka yanınıza alın.

Güneş sadece zararlı olan bir şey değildir. Yüksek faktörlü ürünü çocuğumuza evde sürersek D vit’den faydalanamamış oluruz. Bunu önlemek için, evde düz-faktörsüz nemlendirici sürüp, 5-15 dak. güneşlendikten sonra faktörlü ürünü sürmeniz uygundur

Güneşte sıvı kaybını önlemek için bol sıvı tüketilmeli, 10-16 saatleri arasında direk güneşte durulmaması ve şapka-tişört gibi güneşten koruyacak giysilerden yardım almanızı öneririm. Güneş çarpması olduğunda çocuğu ıslak kompreslerle soğutmak, ateş düşürücü vermek, bol sıvı içirmek ve gereğinde sağlık kuruluşuna başvurma gerekir.

Tatil programı yaparken gittiğiniz otelde çocuğunuza uygun kıvam-şekil ve lezzette yemekler olduğundan emin olun, bebeğinizin besinlerini kendiniz hazırlıyorsanız ısıtma-saklama için hijyenik bir ortamın olduğundan emin olun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here