Lohusa Sepetinde Bulunması Gereken İhtiyaçlar

Lohusa Sepetinde Bulunması Gereken İhtiyaçlar
Lohusa Sepetinde Bulunması Gereken İhtiyaçlar

İçindekiler

Doğum Sonrası Her Annenin Lohusa Sepetinde Mutlaka Bulunması Gereken İhtiyaçlar

Doğum yapma heyecanı içerisinde olan anneler, zaman zaman doğum sonrası neye ihtiyaçları olduğunu kestiremezler veya yaşanan heyecanlı tempodan dolayı ihtiyaçlarını gözden kaçırabilirler.
Aslında ihtiyaç duyulan malzemelerin veya giysilerin en az doğumdan 3 ay öncesinden hazırlanması gerekiyor. Yaşanabilecek ani doğum veya farklı durumlarda eksik malzemelerle hastaneye gitmek ciddi anlamda sorunların yaşanmasına neden olmaktadır.

Bu yazımızda, doğum sonrası her annenin lohusa sepetinde mutlaka bulunması gereken ihtiyaçları hakkında bilgi vermeye çalışacağız, faydalı olması temennisi ile…

Hamile Lohusa Pijama ve Gecelikler

lohusa 2

Doğum sonrası annenin en büyük ihtiyaçlarından biri dinlenmektir. Yaşanan travma, heyecan ve buna bağlı olarak meydana gelen titremeler nedeniyle annenin bir süre dinlenmesi en doğrusu olacaktır. Annelerde pijama mı yoksa gecelik mi tercih etmeliyim sorusu bir süreliğine araştırmalara neden olsa da deneyimli annelerin tavsiyesi lohusa pijama kullanılmasından yanadır. Hem daha rahat hareket etmesini sağlaması açısından hem de sıcak tutması açısından annelerin mutlaka lohusa sepeti içerisinde pijama takımına yer vermeleri gerekmektedir. Tabi bunun yerine daha farklı tercih seçeneklerinin olduğunu da söyleyebiliriz. Pijama ile rahat etmeyi düşünmeyen anneler için yine önerilebilecek diğer bir seçenek ise lohusa gecelik ve sabahlık takımları olacaktır. Bu da yine ihtiyaçları karşılayabilecek bir giysi olup mutlaka lohusa sepetinde bulunması gereken parçalardan biridir.

Birbirinden farklı modellerde üretilen ve her annenin zevkine hitap eden lohusa gecelik takımları, hem ihtiyacı karşılamaya yönelik hem de annelerin daha rahat etmesine yönelik hazırlanmış ürünlerdir. Doğum sonrası hastanede kalan veya taburcu olan annelerin yine rahat etmeleri son derece önemlidir. Ev içerisinde giyilen sabahlıklardan daha farklı olarak üretilen ve tamamen annelere özel olan lohusa sabalık takımları, işinizi görmeye son derece uygun ürünlerdir.

Emzirme Sütyeni

Doğum sonrası annelerin ilk işi bebeklerini emzirmektir. Emzirme işlemi hastanede başladığından dolayı burada rahat etmeleri çok önemlidir. Bunun için özel olarak tasarlanan emzirme sütyeni, kolaylık sağlamakla birlikte annelerin rahat etmelerini sağlayacaktır. Tabi südyen sadece hastane içerisinde değil, hastane sonrasında da annelerin rahatlıkla kullanabilecekleri bir üründür.

Lohusa Terlik

lohusa 3

Annelerin rahat etmesi ve özellikle de doğum esnasında yaşadıkları sıkıntılarından kolay bir şekilde kurtulabilmeleri için kullanacakları terlikler son derece önemlidir. Özel tasarımı sayesinde ayakların rahat etmesine olanak tanıyan lohusa terliği modelleri, annelerin çantalarında mutlaka bulundurmaları gereken önemli parçalardan biridir. Diğer terliklere göre daha farklı, daha yumuşak ve daha kullanışlı olan terlikler, anne adaylarının mutlaka edinmeleri gereken parçalardan biridir.

Lohusa Tacı

lohusa 4

Anne adayları doğum günü için hazırlık yapa dururken bir de şık bir anne ve taçlanmış bir anne olabilmek için ihtiyaç duydukları lohusa tacı, hem saçlarının dağınık kalmasını engelleyecek hem de kraliçe anne görünümüne sahip olmalarına yardımcı olacak. Birçok model, renk ve tasarım seçenekleriyle sunulan lohusa tacı modelleri arasından kendinize göre bir model seçerek doğum çantasının içerisine koyabilirsiniz.

Lohusa Korsesi

Normal veya sezeryan ile doğum yapan annelerin vücutları belli bir dönem sarkıklarla karşı karşıya kalır. Bu durumu atlatabilmek için kullanılması gereken bazı ürünler vardır. Doğum sonrası her annenin lohusa sepetinde mutlaka bulunması gereken ihtiyaçlar listesinde yer alması gereken bir ürün de lohusa korsesi olacaktır. Lohusa korse modelleri, annelerin vücutlarını kısa sürede toparlamasına yardımcı olacak harika bir üründür. Duş sonrası kullanımı uygun olan korse ile daha kısa sürede vücudunuzun toparlandığını göreceksiniz.

Bebek Takımları

lohusa 5

Ve tabi ki şık ve güzel olmayı en çok hak eden dünyanın yeni insanları yani bebekler… Bebeklerin hem ihtiyaçlarını karşılamak hem de güzelliklerine güzellik katmak için annelerin doğum çantasında mutlaka bulundurmaları gereken parçalardan biri de bebek takımları. Kız ve erkek çocuklar için özel olarak hazırlanan son derece şık takımlar, ihtiyaçtan çok daha fazlasını karşılamak adına hazırlanmış kıyafetlerdir.

Tüm Bu ihtiyaçları tek bir lohusa sepetinde siz değerli anne ve anne adaylarıyla buluşturan Lohusa Sepeti’ne teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here