Neden Bireysel Koçluk?

Neden Bireysel Koçluk
Neden Bireysel Koçluk

Merhaba,
Öncelikle bir anne olarak DoktorAmcam.com  Ailesi’nin bir üyesi olmaktan çok büyük bir memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim.  Ve bir Koç olarak böyle güzel ve aydınlatıcı bir ortamda, isteyenler ile hayatı paylaşmak konusunda duyduğum heyecanı…

İçinizden, “Çocuk sağlığı ve gelişimi üzerine uzmanlaşmış bir ortamda bir Kişisel ve İş Hayatı Koçu’nun ne işi var ?” diye düşünebilirsiniz. Peki sizce, ebeveyn olarak bizim kişisel mutluluğumuzun, özgüvenimizin, iç barış ve huzurumuzun çocuklarımızın sağlığı üzerinde etkisi yok mu? Ben şahsen, keyifli ve verimli geçen bir günün ardından çocuklarımla çok daha kaliteli zaman geçiriyor, onlara daha faydalı oluyorum.

Gelelim 2. soruya… Ardından da, “Koçluk nedir ? Bir Kişisel Koç bana nasıl faydalı olabilir ? ” diye sorabilirsiniz. Koçluk; ihtiyaç duyduğunuz  bir  anda, sizin‘siz’olacağınız ve hayatın keşmekeşinden arınabildiğiniz bir ortamda, güçlü yönlerinizi ortaya çıkararak, kendinize güveninizi  tazeleyerek, içinizde var olan potansiyeli ortaya çıkararak, varmak istediğiniz hedefe ulaşmanıza destek olur. Kişisel Koç ise, sizin Kişisel Çözüm Ortağı’nızdır. Sizin olduğunuz yerden, varmak istediğiniz yere giderken Yol Arkadaşı’nızdır.

Hepimiz ebeveyniz ama her şeyden önce hepimiz insanız. Hepimizin hedefleri, amaçları, sevinçleri, üzüntüleri ve hayalleri var, olmalı. Biz kendi hedeflerimize, amaçlarımıza, hayallerimize ulaştığımızda daha mutlu bireyler ve dolayısı ile daha mutlu ebeveynler olacağız.
Ben, bu platformda çocuklarımızın sağlığının yanı sıra, kendiniz için yapmak istediklerinizin ‘Çözüm Ortağı’ olmaya çalışacağım. SİZ’in içinizdeki gücü ve potansiyeli ortaya çıkarmanızı sağlayarak hedeflerinize ulaşmanıza destek olacağım. Peki SİZ’in hedefleriniz veya hayalleriniz neler ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here