Trafik Kanser Ediyor

Trafik Kanser Ediyor
Trafik Kanser Ediyor

Sadece ülkemizde ve İstanbul’da değil, TRAFİK tüm metropol şehirlerde ciddi bir problemdir. Günümüzün bazen önemli bir kısmını geçirdiğimiz trafiğin tabi ki sağlığımıza da etkileri var.

En sağlıklısı hoşunuza giden bir müzik veya program eşliğinde eğlenceli ve diğer sürücülere saygılı bir yolculuktur.

Stresimiz arttığında veya sinirlendiğimizde vücudumuzda bir çok değişiklik meydana gelir. Bunlardan en önemlilerden bir tanesi de hücrelerin duvarlarındaki enerjinin artışıdır. Hücre duvarındaki elektriksel enerjinin artması hücrelere zarar vermektedir. Bu nedenledir ki stres=elektriksel enerjinin vücudunuzda birikmesidir. Bu biriken enerjiyi hızla vücudunuzdan uzaklaştırmak zorundasınız kaldıkça hücrelerinize ve size zarar verir. Ne zaman ki toprakla temas edip vücudunuzdaki enerjiyi boşaltırsanız rahatlamaya başlarsınız.

Şimdi düşünün trafikte aniden önünüze kıran bir araç, veya beklerken aradan açık gözlük yapan birisi, ne oldu sinirlendiniz ve vücudunuzdaki negatif etkili enerji artmaya başladı ve hücresel düzeyde ”transmembran enerjiniz” arttı. Hücreleriniz zarar görmeye başladı. Bu noktada ilginç bir saptama yapmak istiyorum, kanserli hücrelerle normal hücreler arasındaki en önemli farklılıklardan biri hücre duvarlarındaki enerjinin farklılığıdır. Normal hücrelerde bu 0-10 milivolt arasındayken,  kanser hücreleri  70 milivolt, yani normal hücrelerden 7-8 kat daha fazla bir hücre duvarı (transmembran enerji) enerjisine sahiptirler. Bu noktada şunu düşünün her sinirlendiğinizde hücreleriniz kanser hücrelerine benziyor.

Eğer şöyle düşünmeyi başarabilirsek; önümüze aniden kıran arkadaş vardı ya bunu yapmakla mutlu oldu, hani biz beklerken açıkgözlük yapıp önümüze giren kardeş vardı ya, bunları yapmakla mutlu oldular. En azından zevk aldılar. Bizde birileri mutlu oldu, yanlış da olsa yaptıklarında zevk aldılar diye düşünerek onların mutluluğuna ortak olmaya çalışırsak ve hatta zevk alıp, mutlu olursak hücrelerimiz özellikle de kanserden o kadar uzak olur.

Daha sağlıklı, stressiz ve kanserden uzak bir yaşam için; başkalarının hatalarını hoş görebilecek, onların mutluluğuna ortak olabilecek bir trafik diliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here