Yeni Yıl Kararlarınızın Takipçisiyiz

Yeni Yıl Kararlarınızın Takipçisiyiz
Yeni Yıl Kararlarınızın Takipçisiyiz

Merhaba,
Öncelikle herkese sağlıklı, mutlu, başarılı, güzel bir yıl dileyerek başlamak istiyorum.
2014 yılında tüm hedeflerinize ulaşmanızı, hedefe giden yolda plan ve projelerinizi gerçekleştirmenizi ve kendinize dair geliştirmek, güçlendirmek ve güzelleştirmek istediğiniz ne varsa başarıya ulaşmanızı diliyorum.

Yılın ilk günü akşam yemeğinde masanın başında ailece oturduk ve başta 4,5 yaşındaki oğlum olmak üzere hepimiz yeni yılda geliştirmek istediğimiz yönleri, başarmak istediklerimizin listesini yaptık. Hem kendi kararlarımızı verdik, hem de birbirimize önerilerde bulunduk.

Yeni Yılda Neler Yapacaksınız?

Eminim, birçoğumuzun yeni yıla dair bir hedefler, kararlar ve yapılacaklar listesi vardır.  Listemiz olmasa bile en azından aklımızdan veya kalbimizden geçirdiğimiz ana başlıklar vardır. Üniversiteyi kazanmak, mezun olmak, derslerde daha başarılı olmak, iş bulmak, kendimizi bazı konularda geliştirmek, çocuklarımızla daha kaliteli vakit geçirmek, kendimize daha fazla kaliteli zaman ayırmak, işimizde daha başarılı olmak, işlerimizi geliştirmek, işinde ve mesleğinde fark yaratmak, hayalindeki projeleri gerçekleştirmek. v.b.

Yılın ilk birkaç günü bu yeni hedefler ve yapılacaklar listesi konusunda oldukça kararlı olacağımızdan hiç kuşkum yok. Ancak, günler ilerleyip de kendimizi hayatın, günlük işlerine ve alışkanlıkların rutinine kaptırdığımızda acaba kararlarımızın hangilerinden ödün vermeye başlayacağız ? Ya da 2014 Ocak ayı bittiğinde, yeni hedef ve kararlarımıza uygun olarak ne tür adımlar atmış olacağız ? Kaç tanemiz kararlılıkla listesinin uygulayıcısı olmaya devam edecek ?

İşte bu noktada herkesi yeni yıl hedeflerini ve kararlarını bu platformda paylaşmaya davet ediyorum. Bu paylaşımla birlikte, bir yandan birbirimizden ilham alırken, bir yandan da hedeflerimize ulaşmak, yeni kararlarımızı uygulamaya geçirmek konusunda birbirimizin takipçisi olacağız. Yol haritalarımızı oluşturup, planlarımızı yapıp, stratejilerimizi geliştireceğiz. Birbirimizden fikir alıp, yeni kapılar aralayacağız. Belli aralıklar ile neler başardığımızı, nasıl başardığımızı paylaşıp birbirimizin tetikleyicisi olmaya devam edeceğiz. Yani hepimiz birbirimize güzel bir yol arkadaşlığı yapacağız.

Ben hemen kendi kararlarımdan bir kaç tanesini paylaşarak açılışı yapmak istiyorum.

1) Çocuklarımın vakitlerini daha yararlı şekilde geçirmelerine destek olmak,

2) Yeni projelerimin başlangıcını yapmak

Geniş, güzel ve etkili bir paylaşımın başlangıcı olmasını diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Jülide SUNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here