Bebeklikte Kendini Uyarma

Bebeklikte Kendini Uyarma
Bebeklikte Kendini Uyarma

Bebeklikte kendini uyarma , infantil mastürbasyon belirtileri … gibi konularda bilgi edinmek için videomuzu izleyebilirsiniz.

Not: Buradaki içerik izlediğiniz videoya ait metindir.

Bebeklerde kendini uyarma hareketi de bilinen bir tablodur. Bu 1 yaş civarı çocuklarda, 1 yaş öncesi ve sonrası gözlemlenebilir. Bu “Infantil Mastürbasyon” olarak da bilinir. Kendini uyarmak için bacaklarını kasma, o sırada değişik bir vücut pozisyonu alma, zorlanma, heyecanlanma, biraz terleme gibi bir görüntü ile kendini belli edecektir.

Bebeklerde kendini uyarma epilepsi nöbeti ile karıştırılmamalıdır

Nöbete benzemez bu hareketler, şuur kaybı yoktur ve bölünebilir. Bu hareketler gerçi çocuklar bölünmesine bazen itiraz ederler, bölünmeye bir yanıt verse bile sonra tekrardan aynı hareketi yapmaya devam edebilir. Bu geçici dönemsel bir davranış, ileriye yönelik herhangi bir iması olmayan bir harekettir.

Kendini uyaran çocuğa yapma demek doğru değil

Çok belirgin bir şekilde yapıldığında çocuğu ortamdan uzaklaştırmak ama ısrarla “Yapma” , “Niye yapıyorsun? ” gibi müdahalelerde bulunmamak önemli. Nöbetle karıştırmamak için de yine bir kayıt yapmak ve bunu bir hekimle paylaşmak yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here