Bölgesel Zayıflama

İçindekiler

Ameliyatsız ve Ağrısız Bölgesel Zayıflama İçin Son Trend “Intralipoterapi”

Günümüzde hareketsiz yaşam, yanlış beslenme ve genetik yatkınlıklar sonucu karın, bel bölgesi, basen ve bacaklar, kalçalar, diz bölgesi, baldırlar, kollar ve hatta boyun ile gıdı bölgesinde inatçı yağlar oluşmaktadır.  ‘’Bölgesel kilolar ve yağlanma söz konusu olduğunda diyet ve egzersiz her ne kadar genel incelme ile beraber bölgesel incelmeye etkili olsa da sadece diyet ve egzersiz ile bölgesel problemler maalesef giderilemez. Devreye bölgesel zayıflama, şekillendirme ve incelme tedavilerinin girmesi gerekiğinden bahseden Medicana Çamlıca Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Pınar Arat, ‘’Intralipoterapi’’ işlemini anlattı.
Bu bölgesel fazlalıklardan ameliyatsız, acısız, ağrısız ve çok fazla zaman ayırmadan ‘’Intralipoterapi ile kurtulmak mümkün.
Bu tedavi yöntemi ile oluşan inatçı yağlar parçalanarak o bölgelerde incelme işlemi sağlanmaktadır. İntralipoterapi yönteminde bir çesit safra asidi olan desoksikolanik asit içeren ürünler kullanılmaktadır. Bakteriler yardımı ile yağın yakılması amacıyla, vücudumuz adı geçen asidi karaciğer vasıtası ile kendi kendine üretebilmektedir. Bu etken madde aslında yağ hücrelerinin çeperi üzerinde kilitlenerek tesir etmekte ve netice olarak hücre içinde depolanmış yağ asitlerini serbest bırakmaktadır. Hücre artıkları vücut tarafından atılmakta ve bağlı olmayan yağ hücreleri metabolize olarak enerjiye dönüşmektedir.

İntralipoterapi ( Bölgesel Zayıflama ) Uygulanabilen Bölgeler:

İntralipoterapi yöntemi yağ birikimlerinin eritilmesi için hemen hemen bütün vücuda uygulanabilir.

  • Vücuttaki lokalize yağ depoları,
  • Gıdı,
  • Kollar,
  • Göbek ve karın çevresi,
  • Dizin iç kısımları,
  • Kalça (saddle bags) ve baldırlar,
  • Popo ve bacak araları,
  • Trochanter bölgesi bu tedaviden fayda görecek bölgelerdir.

Ayrıca  lipomların ve erkek göğüslerinin ufaltılması ve ense yağ birikimlerinin giderilmesinde de kullanılmaktadır.

İntralipoterapi Nasıl Uygulanır?

Uygulama  ince, esnek ve özel bir iğne kullanımı ile derialtı yağ dokusuna doğrudan doğruya yapılmaktadır. Yağ dokusu hemen hemen hiçbir hisse sahip olmadığından, tedavi aslında ağrısızdır. Ayrıca, işlemde kullanılan ürün ek olarak lokal anestezik de içermektedir. 

İntralipoterapi Uygulama Sayısı

Seans sayısı, arzu edilen düzeltme derecesine, yağ birikimlerinin yaygınlığına ve yağ dokusunun özel reaksiyonlarına bağlıdır. Ortalama olarak, sonuç görecek duruma gelene kadar 3 haftalık aralıklarla 3-5 tedavi seansı gerekebilir. Sağlıklı beslenme ve egzersiz tedavinin başarısını arttırır.
Uygulamalardan sonra parçalanan yağ hücrelerinin vücuttan atılmalarını hızlandıran pressoterapi gibi aletli bölgesel incelme yöntemlerinin uygulanması da tedavinin başarısını arttırmaktadır.

İntralipoterapi Uygulama Sonrası

Uygulamadan hemen sonra, kızarıklık ve hafif bir şişme görülebilir. Hipodermik iğne ile yapılan herhangi bir tedavide olduğu gibi, çok küçük bir morluk görülmesi muhtemeldir. Bütün bunlar olası yan etkilerdir ve uygulamadan birkaç gün sonra tamamen kaybolmaktadır.

Aşağıdaki videoda Uzm. Dr. Pınar Arat, “Antiaging ve Cilt Yenileyici Yöntemler” konusuyla ilgili bilgiler veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here