Bugün Aşı Oluyorum

Bugün Aşı Oluyorum
Bugün Aşı Oluyorum

Çocuğunuz doktor ve aşıdan korkuyorsa, ona bunun ne kadar önemli ve gerekli olduğunu eğlenceli bir şekilde anlatmak istedik.

Bölüm Senaryosu:

Anlatıcı: Bugün Deren’in  aşı  günü ve bu aşı Deren’in  sağlığı için  çok  önemli.

Anne: Derencim  bugün  Doktoramcam’a gidip aşımızı  olmamız  gerekiyor.

Deren:  Anneciğim acır mı?

Anne: Kızım, hiç  sanmıyorum, öncelikle  aşılar  çok  küçük, yani  senin canını  çok  acıtamaz, ben  ve   baban  defalarca  aşı  olduk.  Aşılar  sağlığımız  için çok önemli,  bizi  hastalık  yapan  mikroplardan  koruyor. Hadi  gel  Doktoramcama  gidelim,  o sana  daha  güzel anlatır.

Doktoramcam: Merhaba Özlem Hanım, hoş geldin Derencim, görüşmeyeli neler yaptın bakalım ?

Deren:  Doktoramcacım biliyor  musunuz? “Ben  bu  yıl  okula  başlıyorum  ve çok heyecanlıyım 🙂

Doktoramcam: Tahmin  etmiştim,  çünkü  çok  büyümüşsün. Hadi gel aşını yapalım

Deren: Doktoramcacım acıyacak  mı?

Doktoramcam: Aşıları verdiğimiz enjektör  o kadar ufak ki, eminim canını çok acıtmayacak. İstersen  bu  konuda  çok  tecrübeli  olan  Ayıcığıa soralım.  Çünkü O  her  gün,  senin  gibi çocuklara  nasıl  aşı olduğumuzu  gösteriyor.  Değil  mi  Ayıcık?

Ayıcık: Doktoramcam haklı, hadi  enjektör  kardeş Deren’e  gösterelim  mi? İşte bu kadaar, gördün  mü, bak  hiç acımadı. Enjektör kardeş sen ne dersin?

Enjektör: Bak Derencim bende seni hastalıklardan  koruyan  maddeler  var,  onları şimdi  senin  koluna  hediye  edeceğim ve eğer bir  mikrop  seni  hasta  etmeye  çalışırsa,  bak  başına  neler  geliyor….(RAİD  tarzı  bir  aurayla enjektör  çocuğu korur, mikrop  yok  olur)

Doktoramcam: Eveet Deren’cim, şimdi sıra sende, hadi gel bakalım sen de aşını ol. (bızzttt…aşı  yapıldı.) (Deren  hafif  yüzünü  buruştursa da Cesurca  aşısını  olur

Deren: Ah bu kadar mı ? Ne kadar da kolaymış, hiç canım acımadı. Çocuklar siz de gidin ve aşınızı olun korkacak hiçbir şey yokmuş 🙂

Doktoramcam: Özlem hanım  aşılar  hakkında daha fazlasını öğrenmek için Doktoramcam.com’un “Aşı” bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here