Fractora Yöntemi ile Akne Tedavisi

Fractora Yöntemi ile Akne Tedavisi
Fractora Yöntemi ile Akne Tedavisi

Cilde daha genç bir görünüm sağlamak amacıyla uygulanan fractora tedavisi cildin yeni baştan yapılanmasını sağlayan etkili bir cilt iyileştirme yöntemidir. Bir diğer adı da altın iğne olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra akne ve akne izi tedavisinde de kullanımı sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Cildin tamamen iyileşmesi süreci seans bitimlerini takip eden ayları da kapsamaktadır. Kullanılan mikro iğne teknolojisi sayesinde gerçekleşen iyileşmeler kalıcı olarak etki bırakmaktadır. Tedavi sonraları mutlaka cilt güneş ışınlarından korunmalıdır. Bu tedavi süreci boyunca danışanlar mutlaka güneş kremi kullanımına özen göstermelidirler.

Fractora ile Akne Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Fractora işlemi, kırışıklıklarda, yaşlanma hızının etkilerini ciltte azaltmada kullanılan birincil yöntemlerdendir. Bunun dışında da akne izlerinin giderilmesinde tercih edilir. Yaklaşık 10-20 dakika süren fractora seanslarında kullanılan mikro iğnecikler sayesinde cilt dokusu uyarılarak tedavi şekillendirilir. Fractora temelinde bir radyofrekans enerjisinin kolajen sentezi sağlama mekanizmasıyla çalışmaktadır. Tedavi yaklaşık 8 ile 12 seans arasında sürmektedir. Bu seanslar arasında en az 2-4 haftanın bulunması önerilmektedir. İşlem bir miktar ağrıya sebep olabildiği için uygulama öncesi bölgesel anestezik maddeler uygulanarak işlem gerçekleştirilir.

Fractora Yan Etkileri Var mıdır?

Fractora işlemi sonrası  cilt yüzeyinde kızarıklık ve ödem meydana gelebilir. Bunun dışında yine işlemin uygulanmış olduğu alanlarda minimal kabuklanmalar oluşabilir.  İşlem sonrası ise hemen günlük rutine dönülebilmektedir. Rahatlıkla uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Fractora ile Akne Tedavisi Fiyatları 2022

Fractora işlemi diğer cilt uygulamalarına göre maliyeti daha yüksektir.  Seans ücretleri uygulanan seans sayısına göre değişmektedir. Seans aralıkları en az 2-4 hafta olmak koşuluyla yaklaşık 8-12 seans sürmektedir.  İşlem sonrası rahatlıkla günlük hayata dönülebilmektedir. İşlem bitiminde cilt güneş ışınlarına karşı korunmalı ve cilde sıcak su, buhar  değdirilmemelidir. İşlem bitimini izleyen 3 gün boyunca da kabuklanma oluşumunu önlemek adına dermatolog tavsiyeli nemlendirici kremler titizlikle uygulanmalıdır.

Fractora ile Tedavide Uzman Doktorun Önemi

Fractora işlemi uzmanlar tarafından uygulanması gereken, fazla yan etkisi olmamasına karşılık dikkatle yapılması gereken bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminde Prof. Dr. Evren SARIFAKIOĞLU alanında önde gelen güvenilir isimlerden birisidir. Yıllardır uyguladığı cilt uygulamaları sayesinde adını duyurarak, deneyimleri sonucu oluşturduğu faydalı önerilerini ve geniş bilgi dağarcığını dermoankara.com adlı sitede okuyucularıyla paylaşmaktadır.

Cildi iyileştirmek adına yapılan her uygulama aynı zamanda var olan cilt sağlığını bozmaya da sebep olabilir. Bozulmuş cilt sağlığını düzeltmek, var olan cilt sağlığını sürdürebilmek adına bu tarz dermatolojik işlemler mutlaka uzmanlarca, gerekli sertifikalara sahip, güvenilir kişiler tarafından yapılmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here