Gamze Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Gamze Estetiği Hakkında Merak Edilenler
Gamze Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Birçok insan gülerken yanağının yanında bir çukur oluşmasını ister. Bu çukura verilen isim gamzedir. Bazı insanlar bu eşsiz güzelliğe sahip çukura doğuştan sahip olurken bazı insanlar sonradan sahip olabiliyor. Sonradan gamze sahibi olmak için ‘ Gamze Estetiği ‘ uygulamasının yapılması gerekiyor. Op. Dr. Eda Çabuk Horoz gamze estetiği hakkında bilgi verdi.

Gamze Estetiği Nedir?

Gamzeler, insanların gülmesiyle yanaklarında beliren çukurlardır. Kimileri bu çukurlara doğuştan sahiptir. Kimileri de bu çukurları estetik yoluyla kazanabiliyor. Gamzeli olmak isteyen kişilere gamze estetiği uygulanıyor. Bu operasyon sayesinde insanların yanaklarında gamzeler oluşuyor.

Gamze estetiği, gamze sahibi olmak isteyen kişilere uygulanıyor. Bu kişilerin estetik olmadan önce doktorlara muayene olması gerekiyor. Bazı insanlar yanaklarına gamze estetiği yaptırırken bazı insanlarda çenelerine, çene estetiği yaptırıyor.

Gamze estetiği yaptırmak isteyen kişiler ilk olarak doktor muayenesinden geçer. Daha sonrasında ise doktorlar bu kişiler için izlenmesi gereken yol haritalarını belirlerler. Bu yol haritası izlenilerek kişilerin gamze sahibi olması sağlanır.

Yanağa Gamze Estetiği Nasıl Yapılır?

Doktor muayenesinden geçen kişiler için bir çeşit yol haritası oluşturulur. Bu haritaya göre estetiğin yapılacağı bölge, operasyon tarihi ve daha farklı detaylar belirlenmiş olur.

Gamze sahibi olmak isteyen hastalar 30 dakikalık bir operasyona dahil edilirler. Gamze yapılacak bölgeye anestezi uygulanır ve o bölgenin uyuşması sağlanır. Yüz ve ağız mimiklerinin meydana gelmesini sağlayan kaslara çeşitli müdahaleler uygulanır.

Bu müdahaleler ile birlikte çukur oluşturulur ve gamze görüntüsü verilir. Bu operasyon sayesinde insanların yüzlerinde gamze oluşur. Operasyon bitiminde ise ufak çaplı dikişler atılır ve operasyon bitirilir.

Gamze Estetiği Kalıcı mı?

Gamze estetiğinin kalıcı olup olmaması son derece merak edilen konular arasında yer alıyor. Genel olarak yapılan her gamze estetiği kalıcıdır. Ancak, fazla yanak dolgunluğuna sahip olan kişilerde gamze açılması görülür. Bu tarz bir durumla karşılaşıldığı zaman gamze estetiği yeniden uygulanır.

Gamze Estetiği Acı Yapar mı?

Her operasyon sonrasında olduğu gibi gamze estetiğinde de çeşitli ağrılar görülebilir. Ancak bu ağrılar sanıldığı kadar yüksek değildir. Basit ağrı kesiciler ile ortadan kaldırılacak ağrılardır.

Gamze Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gamze estetiği olan kişilerin dikkat etmesi gereken belli başlı hususlar vardır. Bu hususlar, gamze estetiği yaptıran kişiler için oldukça büyük önem arz ediyor.

Bu hususlar şu şekildedir;

  • 2-3 gün kadar sigara içilmemelidir.
  • Birkaç gün sert gıdalar tüketilmemelidir.
  • Düzenli olarak ağız hijyeni sağlanmalıdır.
  • Gün içerisinde en az 4 defa dişler yumuşak fırçayla fırçalanmalıdır.
  • Aşırı çiğneme yapılmamalıdır.

Gamze estetiği olan kişilerin bu hususlara son derece dikkat etmesi gerekiyor. Özellikle ağız hijyenin sağlanması oldukça büyük önem arz ediyor. Operasyon bölgesinin enfeksiyon kapmaması adına düzenli bir şekilde ağızın çalkalanması gerekiyor. Ayrıca aşırı çiğneme yapılması, dikişli bölgelerin zarar görmesine neden olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here