Kadına Şiddete Hayır

Kadına Şiddete Hayır
Kadına Şiddete Hayır

Kadına şiddet örneklerinin giderek arttığı bugünlerde bunu önlemek için çorbada bizim de tuzumuz olsun istedim. Ve kadına şiddeti önlemek için siz sevgili annelere bazı ufak ipuçları vermek istedim.

Not: Buradaki içerik izlediğiniz videoya ait metindir.

Günaydın sevgili anne – babalar. Bugün güncel bir konuyla aslında sizlerle birlikte olmak istedim.
Geçen gün biliyorsunuz Pınar Gültekin adlı genç bir kız hunharca, çok vahşice öldürüldü. Bugün kadına şiddet konusunu biraz ele almak istiyorum. Diyeceksiniz ki “Bunun çocuk doktoru ile ne ilgisi var? ” Birazdan söyleyeceklerim bazı babaların ne yazık ki çok hoşuna gitmeyecek ama annelerin eminim çok hoşuna gidecek.

Görev özellikle annelere düşüyor

Eğer kadına şiddetin azalmasını istiyorsanız, aslında görev biraz da annelere düşüyor. Özellikle erkek çocukları yetiştirirken “Aman oğlum”, “Paşam oğlum” diyerek ne isterse hemen peşinden ona koşa koşa götürürseniz, su istediğinde hemen önüne suyu getirirseniz, evde hiç bir işe yardım etmesine izin vermezseniz, her şeyi ona hazır ederseniz o çocuğun ne yazık ki ileride ne iyi bir koca olması, ne de anlayışlı bir erkek olması pek mümkün değil. Şöyle çevrenize bir bakın; mutlu evliliklerin sırrı, ev işlerini paylaşan bakın yardım eden demiyorum sonuçta bu zaten kadının görevi değil… Ev işlerini paylaşan erkeklerin evlilikleri kesinlikle çok daha mutlu ve huzurlu geçiyor. Lütfen erkek çocukları yetiştirirken onlara sorumluluk verin, bazı işlere yardım etmeyi öğretin. Sonuçta bulaşık yıkamak, yemek yapmak erkekliğe zarar getirmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here