Kiduga ile Birlikte Bebekler Daha Çok Eğleniyor

Kiduga ile Birlikte Bebekler Daha Çok Eğleniyor
Kiduga ile Birlikte Bebekler Daha Çok Eğleniyor

İrem Kuyubaşı tarafından kurulduğu günden beri bebekler ve çocuklar için özellikle Montessori eğitimi kapsamında oyuncaklar üreten Kiduga, her geçen gün yeni bebeklere ulaşıyor. Bebeklerin sağlıklı fiziksel ve zihinsel gelişim göstermeleri için birbirinden farklı oyuncakları sunan Kiduga, bu yapısı itibariyle hem bebekler hem de anne babalar için Montessori eğitimini daha kolay hale getiriyor. Kiduga bebek oyuncakları Montessori pedagojisinden ilham alınarak tasarlanmıştır.

1

Bebek ve Montessori Gelişiminde Kiduga Etkisi

Bebek gelişimi için son derece önemli olan bebek oyuncakları Kiduga’nın sunduğu oyuncaklar ile birlikte çok daha özel ve ayrıcalıklı bir yere kavuşuyor. Tamamen sağlıklı ve doğal malzemeden oluşan oyuncaklar, bebeğinizin sağlıklı gelişimini desteklerken, aynı zamanda da onların daha keyifli vakit geçirmesine neden oluyorlar.

Bebekler dünyaya geldiklerinde henüz gelişimlerini tamamlamadıkları için fiziksel ve bilişsel açıdan oldukça kısıtlı bir durumdadırlar. Zamanla, özellikle uyku sırasında gelişimlerini sürdürürler ve böylelikle temel kaba ve ince motor becerileri edinirler. Bebek gelişimi için bebek uykusu önemli olduğu kadar gelişimine destek sunan eşya ve araçların da doğru şekilde seçilmesi büyük önem taşımaktadır.

2

Kiduga tarafından tamamen Montessori eğitimi kapsamında hazırlanan bebek oyuncakları, bebeğinizin sağlıklı gelişimini desteklemenin yanında, onların temel becerileri de elde etmesine neden oluyorlar. Bebeklerin gelişimleri için oyunların ve oyuncakların çok büyük bir yararı bulunmaktadır. Oyun ile birlikte bebekler kendilerini başkalarının yerine daha kolay bir şekilde koyarken, aynı zamanda eğlenme amacıyla fiziksel becerilerinin de gelişimini sağlarlar. Henüz kas ve iskelet sistemi çok zayıf olduğu için bebeklerin kaslarının çalışması ve bu bakımdan iskelet yapılarında da gelişim göstermeleri son derece önemli bir özellik olarak görülmektedir.

İskelet ve kas yapısında değişimlerin yanında bilişsel gelişimlerinin de hız kazanması, oyuncaklar sayesinde olmaktadır. Oyuncaklar ile farklı dünyalar kuran ve o dünyalarda kendilerine ayrı bir yaşam alanı oluşturan bebeklerin renkleri tanıma, mantıksal düşünme, yeni beceriler elde etme gibi alanlarda gösterdikleri gelişim oyuncaklar sayesinde olmaktadır.

Oyuncaklar aynı zamanda ince motor becerilerin yani tutma, parmak kontrolü, sıkı ya da gevşek tutma gibi becerileri üzerinde de etkili olmaktadır. Ancak tüm bu özelliklerden yararlanmak için oyuncakların bebeğin sağlığına uygun materyal içerisine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Doğal ve Sağlıklı Bebek Oyuncakları

Kiduga tarafından sunulan bebek oyuncakları tamamen bebeklerin hassas yapılarına uygun bir şekilde üretilmektedirler. Bebeklerin hiçbir şekilde zarar görmemeleri ve zararlı kimyasallar ile temas etmemesi adına hazırlanmış olan bu oyuncaklar, bu sayede çok uzun süreler için bile bebeklerin rahatlıkla oyun oynayabilmelerine imkân vermektedir. Bebek oyuncakları Montessori eğitimi için de uygun yapıda oldukları için bu eğitime erken yaşlarda başlamak isteyen anne ve babaların tercihi olmaktadır.

3

Tüm dünya tarafından çocuk gelişimi için en faydalı pedagojik yöntemlerden sayılan Montessori eğitimi için ne kadar erken başlanırsa, o kadar yararlı sonuçlar alınmaktadır. Bu bakımdan bebeklik döneminde Montessori eğitimine başlamak, eğitimin daha verimli bir şekilde geçmesine neden olacaktır. Bebeklik döneminde Montessori eğitimini uygulamak için en iyi yöntem ise oyuncakların seçilmesine dikkat etmektir. Kiguda oyuncakları tamamıyla bu eğitim temel alınarak hazırlandığı için eğitimin uygulanmasını sağladıklarının yanında her zaman daha fazla oyun oynamalarına da imkân vermektedirler. Montessori oyuncakları ile birlikte bebeğiniz her zaman kendi oyunlarını icat edebilir, temel motor becerilerini geliştirebilir ve kendisini daha iyi ifade etme becerisi kazanabilir. Bu özellikleri bebekler ile buluşturan Kiduga, sağlıklı ve işlevsel oyuncakları sayesinde her geçen gün daha fazla bebeğe ve Montessori eğitimine ulaşmayı başarıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here