fbpx
Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana Sayfa Bebek Bebek Oyuncakları - Bebek Oyunları Rehberi

Bebek Oyuncakları - Bebek Oyunları Rehberi


Her ay için farklı bilgilerle ve  önerilerle donatılmış  “Bebek Oyuncak-Oyun- ” rehberimize hoşgeldiniz. Bu rehber İlkbahar Çocuk ve  Aile Danışmanlık Merkezi  kurucusu Uzm. Ped. Emine  Eraslan tarafından özenle hazırlanmıştır.
Aşağıdaki tablodan bebeğinizin ayına uygun kutucuğa basarak her ay için uygun önerilere ve ilgili bağlantılara ulaşabileceksiniz. İyi eğlenceler ve  iyi  eğitimler dileriz.

Bu  uygulamanın  hazırlanmasında büyük emeği geçen, İlkbahar Çocuk ve  Aile Danışmanlık Merkezi  kurucusu Uzm. Ped. Emine  Eraslan ‘a çok teşekkür  ederiz.

Her  ayın ve  yaşın kendine  göre  farklı  gelişim  evreleri  ve  bu  gelişimi  desteklemek  için  yapılması  gerekenler  vardır.  Siz  değerli  anne-babalarımızın önce bebekleriniz ve  daha sonra çocuklarınız için en iyisini  istediğinizi  çok  iyi  biliyoruz.

– Bebeğimizin motor-sosyal ve  psikolojik gelişimini desteklemek için  neler  yapabiliriz?
– Hangi ayda  hangi  oyunlar ve  aktiviteler  uygun?
– Kaçıncı ayda hangi  oyuncaklar uygun?

Sevgili  ebeveynler  işte  sizlerden  aldığımız  geri  bildirimlerle, Türkiye’de bir  ilki  gerçekleştirdik,  tüm  bu  sorularınızın cevabını  bulabileceğiniz  bir  uygulama hazırladık.  “Bebek Gelişimi Destek” uygulaması  sayesinde, aşağıda  gördüğünüz  tablodan her dönem için  gerekli  tüm  bilgilere  kolayca  ulaşabileceksiniz.

Bu makale  ve ay/yaş bağlantılarının  altına  yorum  ve  önerilerinizi  yazarak bu uygulamayı daha  faydalı  hale  getirmemize  yardımcı  olabilirsiniz. 

Bebeğinizin  fiziksel, sosyal gelişimini  ve  tüm  becerilerini daha  detaylı incelemek, yaşına uygun kontrol,  check-up  ve  aşılarını düzenli  takip  edebilmek için Ay Ay Bebek Gelişimiuygulamamızı da ziyaret  edebilirsiniz.
0-12 ay  arası her  ay bebeğinize hangi  besinleri başlayacaksınız,  ne  zaman,  ne  kadar  vereceksiniz. Hepsi  “Ay Ay Bebek Beslenmesi” rehberimizde

Aşağıdaki videolarda Uzm. Ped. Emine Eraslan, “Yaramaz Çocuk-Hiperaktif Çocuk ve Çocuk Eğitimi” hakkında çeşitli bilgiler veriyor.