Kulakta Sıvı Birikmesi Ne Zaman Olur?

Kulakta Sıvı Birikmesi Ne Zaman Olur?
Kulakta Sıvı Birikmesi Ne Zaman Olur?

Kulakta sıvı birikirse işitme kaybı olur mu? Kulakta sıvı birikmesi nedenleri … gibi konularda bilgi edinmek için videomuzu izleyebilirsiniz.

Not: Buradaki içerik izlediğiniz videoya ait metindir.

Kulakta sıvı birikmesi, üst solunum yolu enfeksiyonlarından sonra olabilecek çok sık bir nedendir. Özellikle çocuklar, çok sık üst solunum yolu enfeksiyonları geçirdikleri için kulakta sıvı birikmesi muhtemeldir. Burada bizim için kriter nedir? burada önemli olan, bu sıvı birikmesinin ne kadar çabuk boşaldığıdır. Eğer sıvı birikmesi kulak içerisinde kalmaya devam ederse ve sıvı miktarı artarsa, çocuğun işitmesinde bir azalmaya yol açarsa o zaman tedavi önemlidir.

Basit soğuk algınlığında kulakta sıvı birikir mi?

Fakat normal şartlarda eğer Nezle veya Gripten sonra bir kulak içerisinde sıvı birikmesi olursa, çoğu zaman kendiliğinden bu sıvı birikmesi boşalır. Çocuğumuzda işitme azalması, kulakta ağrı, yer yer ateşlenme oluyorsa o zaman bu sıvı birikmesi Orta Kulak İltihabı’na doğru dönüyordur ki; bu da önemli bir sebeptir. Bu da kendiliğinden geçebileceği gibi genellikle tedavi gerektirir, bu yüzden de kulakta sıvı birikmesi önemli bir sorundur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here