Lazer Lipoliz

İçindekiler

Lazer Lipoliz (Liposuction) ile Kısa Sürede Sıkılaşın

Estetik ve Plastik Cerrahi‘nin senelerdir en çok ilgilendiği konulardan biri, bölgesel zayıflama…
Etkili bir bölgesel zayıflama prosedürünün, kişileri diyet ile spor konusunda motive ederek hayatlarını daha aktif ve sağlıklı şekilde sürdürmelerine sebep olduğunu gözlemliyoruz. Psikolojik etkilerine bağlı olarak özgüvenleri, sosyal hayattaki ve iş hayatındaki başarıları da artıyor. Bu etkiler, bu işlemi sadece bir estetik operasyon olmaktan çıkarıyor ve kişilerin hayat kalitesini yükseltme yolunda ciddi bir adım olma noktasına getiriyor.

Bölgesel zayıflama diğer yandan birçok yöntemin kullanıldığı ama birçoğunun arkasında “kırık kalpler” bıraktığı hassas bir konu… Lazer Lipoliz yönteminin de bir parçası olduğu “Lazer Yardımlı Liposuction” operasyonu ise artık bu döneme son veriyor. Bu işlem ile kısa sürelerde sorunlu bölgeler için yağlardan arınmak ve sıkılaşmak mümkün oluyor.

Lazer Lipoliz Nasıl Uygulanıyor?

Lazer Lipoliz işlemiyle, dikişe bile gerek bırakmayan küçük deliklerden direkt olarak yağları sıvılaştırmak hedefleniyor. Bu operasyonun daha ilk aşaması… İkinci aşamada, sıvı hale gelmiş yağ vücuttan dışarıya çekiliyor. Bu yapılan aslında herkesçe bilinen Liposuction işlemi ancak bazı farkları var: Sıvılaşmış yağı çekmek çok daha kolay olduğundan, operasyon sonrası şişlik, ağrı, morarma gibi yan etkiler neredeyse hiç görülmüyor. Üçüncü aşamada ise bir kez daha lazer teknolojisi devreye giriyor; cilt altı dokuyu sıkılaştırarak ve yağ alınan bölgedeki boşluğu ortadan kaldırarak bölgeye son şekli veriliyor. Böylece operasyon alanı ambalajlanmış gibi oluyor ve iyileşme sürecinde bozulmalar engelleniyor.

Operasyon, bölgelerin genişliğine göre sedasyon veya genel anestezi altında yapılabiliyor. Genel anestezi altında yapılsa dahi hastalar operasyondan bir saat sonra yatağından kalkabiliyor ve uygulama yapılan bölgenin genişliğine bağlı olarak en kısa sürede sosyal hayatına dönebiliyor. Örneğin; sadece karın ve bel bölgesi için üç gün sonrasında sosyal hayata dönüş planlanıyor. Korse kullanımı ise on-on beş gün ile sınırlandırılıyor. Operasyondan hemen sonra fark, ciddi anlamda görülse de tam olarak hedeflenen sonuca ulaşmak için sekiz-on hafta
kadar beklemek gerekiyor.

Erkeklerde de meme ve karın bölgesinde çok etkili

“Lazer Yardımlı Lipoliz”, yağ bulunan her bölgede etkin… En iyi sonuç verdiği bölgelerin başında sırasıyla karın, bel, basen, uyluk içi, diz içi, sırt, kollar ve gıdık bölgesi geliyor. Yöntem, erkekler için özellikle meme ve karın bölgesinde oluşan yağlanmaların giderilmesinde son derece etkili ve güvenli.

Bir obezite tedavisi değil…

Obezite tedavisinde bu operasyonun hiçbir etkin yanı bulunmuyor. Kilo verme amaçlı olarak kesinlikle önermiyoruz. Hastalarımızın sıklıkla yanıldığı konu budur. Bu işlemde amaç vücudu şekillendirmek… Fazla kilolardan değil, fazla yağlardan kurtulmak hedeflenir. Obezite tedavisi için mutlaka diyetisyene başvurulmalı ve gerekli profesyonel destek alınmalı.

Aşağıdaki videoda Op. Dr. Diren Çelik, “Lazer Lipoliz” hakkında bilgiler veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here