Omega 3 – Balık Yağı Abartılıyor mu?

Omega 3 - Balık Yağı Abartılıyor mu
Omega 3 - Balık Yağı Abartılıyor mu

Omega 3 içeren gıdalar;
Beyin gelişiminde önemlidir,
Hamilelikte tüketilmesi yararlıdır,
Kardiyak hastalıklara yakalanma riskini azaltır,
Bazı kanser türlerine yakalanma riskini azaltıcı faktörler içerdiği de araştırmalarla belirlenmiştir.

Not: Buradaki içerik izlediğiniz videoya ait metindir.

Omega 3 bizim için yağ asididir. Halk arasında balık yağı dediğimiz, “Balık Yağı” diye adlandırılan yağ asididir. En çok bulunduğu kaynaklar; İşte yağlı balıklar, okyanus balıkları, derin su balıklarıdır. Bunlar da işte Somon Balığı, Ringa Balığı, Sardalye, taze yakalanmış Ton Balığı gibi balıklarda vardır.

Haftada 2-3 gün balık tüketin!!

O nedenle haftada 2-3 kez balık tüketmeyi biz tavsiye ederiz Omega 3 kaynağı açısından. Bunun haricinde balık dışında Omega 3 kaynakları arasında fındık, ceviz, avokado ve semizotu vardır. Bunlardan da tüketmek yine Omega-3 alımınızı destekleyecektir.

Omega 3 zeka gelişimine katkıda bulunuyor

Omega 3, vücudumuzda beyin gelişiminde önemlidir. Onun haricinde hamile annelerin yine tüketmesi önemlidir, artı kardiyak hastalıklara yakalanma riskini azaltan bir faktördür Omega-3 alımı. Yine yapılan, son son yıllarda yapılan araştırmalarda bazı kanser türlerine yakalanma riskini azaltıcı faktör içerdiği araştırmalarda belirlenmiştir.

Balık yağı ilaçlarında ağır metallere dikkat!!

Yalnız derin denizlerin kirliliği ile beraber balıklar da kirlendiği için civa, kurşun ve ağır metal içeren balıkları tüketmemek ya da bunun haricinde temin edildiği yerin güvenilir olması adına balık yağını mutlaka bu tür kirlenmeyi yaşamamış kapsüllerden tüketmek gerekebilir. Bunun için mutlaka diyetisyen veya hekim öngörüsü ile bir tercih yapabilirsiniz ama günlük beslenmenizde zaten alımına dikkat ettiğiniz oranda tekrar ekstra herhangi bir preparat kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here