Sünnette Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sünnette Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sünnette Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocukta idrar deliğinin yerinin normal olması, peniste eğrilik olmaması gerekmektedir. Bu tür durumlar söz konusu olduğunda daha farklı yöntemlerle ameliyatla düzeltilmesi gerekir.

Not: Buradaki içerik izlediğiniz videoya ait metindir.

Sünnette dikkat edilmesi gereken durumlar şunlardır: İdrar deliğinin yerinin normal olması gerekir, pipide herhangi bir eğrilik olmaması gerekmektedir. Eğer bu durumlar varsa bunların daha farklı tekniklerle ameliyatla düzeltilmesi gerekmektedir. Operasyon günü sünnetten 2 saat kadar önce çocuk hastanede olmaktadır. Önce yapılan kan tahlilleri ile bir kanama bozukluğu olup olmadığı incelenir, bu sonuçlarla beraber anestezi doktorları çocuğu muayene ederler. Eğer o gün ciddi bir üst solunum yolu enfeksiyonu ya da bir hastalık belirtisi yoksa çocuk ağızdan verilen bir sakinleştirici ilaçla ameliyathaneye alınır. Operasyon ortalama yarım saat – 40 dakika civarında sürer. Çıktıktan sonra da 1-2 saat kanama takibi açısından hastanede kalmaktadır. Operasyonda en sık cerrahi yöntem tavsiye edilmektedir.

Lazerle sünnet olmayın

Halk arasında bir takım lazer diye tabir edilen elektrikli bir aletin kullanıldığı durumlarda, sünnet derisinin uzaklaştırıldığı durumlarda sünnet derisinin çıkarılma işlemi esnasında pipinin bir miktar zarar görme ihtimali bu elektrikli yakıcıdan dolayı olduğu için çok tavsiye edilmemektedir. Bunun için en güvenli yöntem her zaman cerrahi olarak yapılan sünnettir, daha çok tavsiye edilen şekil bu dur. Sünnetten sonra da uygun ağrı kesiciler 2 gün süreyle mutlaka çocuğa verilmektedir. Bunlar genellikle şurup ya da fitil olarak verilir. İyileşmesi de daha sonra 1 hafta kadar sürmektedir.

Sünnet sonrası pipi ucunda görülen sarı kabuk normaldir

Sünnetten sonra penisin uç kısmında hafif sarı bir kabuk, daha sonra bu kabuğun biraz daha sertleştiği olur. İyileşme ortalama 1 hafta – 10 gün kadar sürer. 10 günden sonra denize, havuza girme gibi çeşitli aktivasyonlar yapılabilir. Normal şartlar altında iyileşme ortalama 1 hafta – 10 gün kadar sürmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here