Yenidoğan Bebek

Yenidoğan Bebek

Allah bağışlasın bebeğinizi sağlıkla kucağınıza aldınız, peki ilk günlerde ne gibi sorunlar görülebilir, ya da yenidoğan bir bebeğin ilk saatlerinde, ilk günlerinde ve  ilk haftalarında sizi neler bekliyor, hangi  tarama  testleri  yapılmalı, yenidoğan  bebeklerde  en  sık  görülen sorunlardan  biri olan sarılık, zaman zaman doğum sonrası annede ne gibi ruhsal değişiklikler meydana gelebilir, bunlar için ne yapmalı gibi, aklınıza takılan tüm soruların cevabınıYenidoğan  Bebek kategorisinde bulabilirsiniz. Daha  fazlası  için  sitemize  ücretsiz  üye  olarak uzmanlarımıza  soru  sorabilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Fototerapi sırasında oğlum göz bandını açmış ve en az yarım saat ışığa maruz kaldı, gözlerine bir zarar vermiş midir?

Soru:
Benim oğlum 36 haftalık doğdu ve sonuçta sarılığa yakalandı. Şimdi iyi, benim sorum fototerapi sırasında oğlum göz bandını açmış ve en az yarım saat ışığa maruz kaldı. Fototerapi oğlumun gözlerine bir zarar vermiş midir? günlerdir uyku uyumuorum bunu düşünmekten. Eğer bir zarar verdiyse ne zaman anlaşılır ya da ne olabilir?

Cevap:

Bu durum inanın öyle çok önemli bir mesele değil gerçekten. Yapılan araştırmalar göstermiş ki 2 saatten uzun süre korumasız fototerapi altında kalırsa, o zaman karanlık adaptasyonu gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Genellikle de sizlerin bile fark edeceği görmeyle ilgili problemler, ancak günlerle ifade edilen sürelerde korumasız fototerapi aldığında ortaya çıkar. Bu yüzden yersiz yere dert ediniyorsunuz.Doktoramcam.com

Menu