Bebek İsimleri

Bebeğiniz doğdu  doğacak, belki  daha 3  ay  var,  belki  de 1  hafta, hatta  9  ay  sonra  bebeğiniz olacağını  bugün  de  öğrenmiş olabilirsiniz.  Kimi anne-baba daha  öğrenir  öğrenmez  çocuğuna   hangi ismi koyacağına  zaten  karar  vermiştir: “Kız olursa şu…. Erkek  olursa bu…”

Bazı anne-babalar  ise son  ana  kadar  bir  arayış  içine girerler, günümüzde bu arayış için  uygun en  geniş  kaynak hiç  tartışmasız internettir.

Unutmayınız  ki  çocuğunuza  vereceğiniz  isim  ömrü  boyunca onunla  birlikte  yaşayacaktır.  İsminin  anlamı,  okulda  ne  derece  dalga  geçilip  geçilmeyeceği,  kolay  söylenip  söylenmeyeceği,  ucuna ek yaptığınız zaman anlamı değişir  mi  gibi  birçok  kriter vardır.  Biz  de  Doktoramcam.com  ekibi  olarak  en  güzel  isimleri  sizin  için  derledik. Takdir  sizin.  Aşağıdaki  tablodaki  harf  veya  harf  kümelerine tıklayarak kız  ve  erkek bebekler  için derlediğimiz  listelere  ulaşacaksınız.  Şimdiden  Allah  bağışlasın, analı-babalı  büyütsün diyoruz.

Erkek Bebek İsimleri

A-B C-Ç D-E F-G
H-I-İ J-K-L M-N O-Ö
P-R S-Ş T-U-Ü V-Y-Z

Kız Bebek İsimleri

A-B C-Ç D-E F-G
H-I-İ J-K-L M-N O-Ö
P-R S-Ş T-U-Ü

Bebeğinizin  fiziksel, sosyal gelişimini  ve  tüm  becerilerini daha  detaylı incelemek, yaşına uygun kontrol,  check-up  ve  aşılarını düzenli  takip  edebilmek için “Ay Ay Bebek Gelişimi”uygulamamızı da ziyaret  edebilirsiniz.

Aşağıdaki videoda “Ünlülerin Çocuk İsimleri” adlı TV programından bir bölüm izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here