Ortodonti Nedir?

Ortodonti Nedir
Ortodonti Nedir

Diş hekimliği uzmanlık dallarından biri olan ortodonti diş teli tedavisi adıyla da bilinmektedir. Ortodonti dişlere dişlerin konumlarını geri kazandırarak yüze estetik bir görünüm vere bilim dalıdır. Latincede düzeltme anlamına gelen “orto” ve diş çevresi dokularını ifade eden “donti” kelimelerinin birleşmesi ile türetilmiştir.

Kaynak: Antalya Ortodonti

Ortodontik tedavi kaç yaşına kadar uygulanabilir?

Ortodonti tedavisi genellikle ağız ve diş sağlığını korumak için ağız, diş ve çene düzensizliklerinin ortadan kaldırılmasına katkıda bulunan ortodonti tedavisi, yetişkin ya da çocuk fark etmeden her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabilir. Diş teli tedavisinin erken yapılması sonucunda ise hastaların çene gelişimleri gelişerek dişleri doğru pozisyona geçmektedir.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber estetik kaygıları olan hastaların konforlarını düşünerek hazırlanan diş telleri hastaların ağızlarının sağlığına geri kavuşmasını kolaylaştırır. Sizlerde ağız ve diş sağlığınızın iyileşmesi için ortodonti tedavisi uygulamasını yaptırarak dişlerinizde iyi bir kapanış sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda ortodonti yüz ve çenelerin gelişim bozukluklarının düzeltilmesini de katkı sağlar. İyi bir kapanış, ısırma, çiğneme ve konuşma fonksiyonlarını da düzenleyecektir. Ağız sağlığınızın geliştirilmesi ve bu sayede genel sağlığın da iyileşmesine yardımcı olan Antalya ortodonti tedavisi ayrıca kişinin özgüveninin de artmasına olanak tanıyacaktır.

Neden Ortodonti Tedavisi Görmelisiniz?

Dişlerde meydana gelen çapraşıklıklar her yaş grubundaki kişileri rahatsız etmekte ve gülüşleri gölgeleyen estetik bir sorun olmaktadır. Ancak bu sorun yalnız estetik olmayıp çiğneme ve konuşma fonksiyonlarında da etkilenmelere yol açmaktadır.

Kötü bir çene ilişkisi, çapraşık dişler ile bunlara bağlı olarak meydana gelen kötü ağız hijyeni ve dişlerin temizlenme zorluğu ortodonti tedavisi ile giderilebilmektedir. Son zamanlarda yapılan çalışmalarda insanların ilk bakışta gözlere ve gülümsemelere dikkat ettikleri gözlemlenmektedir.

Sosyal hayatımızın en önemli parçalarından biri de gülme eylemi olmuştur. Bu sayede sizlerde Antalya ortodonti tedavisi ile güzel ve estetik bir gülümsemeye anında sahip olabilirsiniz. Diş teli tedavisi olarak bilinen ortodonti tedavisi hakkında detaylı bilgilere sahip olmak için size en yakın diş hekiminden randevu almayı sakın unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here