Sigara Keyif midir?

Sigara Keyif midir?
Sigara Keyif midir?

Sigara keyif midir , yoksa öyle olduğunu mu zannediyoruz?

Bugüne kadar tek bir sigaranızı bile sevdiğiniz veya keyif aldığınız için içmediniz! Bu gerçeği kabul etmenin ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyoruz.

Sigara içmeniz için tek bir gerçek sebep var: Madde bağımlılığı.

Bunun dışında kendimize ve çevremize inandırmaya çalıştığımız her şey yalan. Madde bağımlılıklarının ortak özelliklerinden biri de bir süre sonra hem kendimiz hem çevremize yalan söyletmesidir. Bu da kabul edilmesi zor bir gerçek daha.

Not: Buradaki içerik izlediğiniz videoya ait metindir.

Sigara içmek bir keyif midir, gerçek bir keyif midir? Tabii ki gerçek bir keyif değildir. Sigara içmek tamamen keyifsizlik yaratan bir tuzaktır. Sigara içen her insan Nikotin bağımlılığının çekilmesinin keyifsizliğini yaşarlar. Yani sigara içen insanların vücudundaki Nikotin belli aralıklarla azalır, bu azaldığı anlarda sigara içicileri bir keyifsizlik yaşarlar. Bu keyifsizlik sigara içmeyenlerde yoktur çünkü sigara içmeyenler Nikotin bağımlılığını yaşamazlar. İşte sigara içicileri Nikotin bağımlısı oldukları için sigara içmeyenlerde olmayan bu keyifsizliği sigara içme hayatları boyunca yaşarlar.

Farkında olmasak da sigara aslında sürekli keyfimizi kaçırır

İşin en üzücü kısmı, sigara içicileri sigara içtikleri her an içmeyenlere göre keyif yaptıklarını zannetmeleridir. Halbuki asıl gerçek sigara içen herkesin sigara içicisi olmaktan dolayı yaşadığı keyifsizliği bitirmeye çalıştığıdır. Ayrıca şöyle düşünebilirsiniz; Gerçekten keyif veren şeyler hiçbir pişmanlık yaratmazlar, gerçek keyif aldığınız şeyleri düşünün.

Gerçekten keyif veren şeyler sonrasında pişmanlık yaratmaz

Arkadaşlarınızla sohbet etmek, çocuğunuzla vakit geçirmek, denize girmek, güzel bir yemek yemek bunların hiçbiri yaptıktan sonra pişmanlık ve keyifsizlik yaratmaz ancak sigara içicilerinin kafalarının içinde sürekli bir pişmanlık vardır. Bu pişmanlığın sebebi madde bağımlısı olup kendilerini yavaş yavaş zehirliyor olmalarıdır. Sigara içenlerin büyük çoğunluğunu sigaralarını daha söndürürken bile “Yaa bırakmam lazım artık bunu ama bırakamıyorum” derken görürsünüz. Aslında yaşadıkları şey bir keyif değil, yaşadıkları şey bir tuzaktan çıkmaya çalışmaktır. Bu keyifsizliği sürdüren şey sigara içmeye devam etmektir.

Sigaradan kurtulunca hiçb05ir keyiften vazgeçmiş olmazsınız

Sigara içenlerin sigaradan kurtuldukları zaman hiçbir keyiften vazgeçmedikleri çok güzel bir avantajdır. Sigarayı bırakanlar aslında hiçbir şeyi bırakmış olmazlar, sigarayı bırakanlar aslında hiçbir gerçek keyiften vazgeçmiş olmazlar.

Sigaradan kurtulunca hayattan daha çok keyif alacaksınız

Bunu anladığınız zaman yani sigarayı içmeyerek hiçbir keyiften vazgeçmediğinizi fark ettiğiniz zaman hayatınızdaki o hiç içmediğiniz dönemlerdeki gibi yine özgürce hayattan keyif alabileceksiniz. Üstelik hayatınızdaki tüm keyifler daha keyifli olacak. Yediğiniz her şeyin, içtiğiniz her şeyin, kokladığınız her şeyin hayattan daha çok keyif almanın bir unsuru olduğunu fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here