Soğuk Lipoliz Tedavisi

Soğuk Lipoliz Tedavisi
Soğuk Lipoliz Tedavisi

İçindekiler

Yeni Nesil Bölgesel Zayıflama Tekniği: Coolsculpt (Soğuk Lipoliz) Tedavisi

Hareketsiz kalma, sağlıksız ve dengesiz beslenme, stres gibi faktörler insan vücudunda bölgesel yağlanmanın oluşumunu kolaylaştırıyor. Eskiye göre oturarak, masa başında yapılan işlerde yaşanan artışla beraber bu sorun da bir o kadar artmaya devam ediyor. Soğuk Lipoliz tedavisi yani Coolsculpting, bölgesel fazlalık sorunu yaşayan, diyet ve egzersiz yapılsa bile inceltilmesi zor olan ve cerrahi operasyon korkusu olan kişiler için uygun bir yağ eritme tedavi seçeneğidir. Soğuk lipoliz tedavisi bölgesel yağlanmaların olduğu bölgelere sadece soğuk hava uygulanarak eritilmesine dayalı bir tedavi yöntemidir.

Bölgesel Yağlardan Kurtaran Soğuk Lipoliz Tedavisinin Faydaları

Bölgesel yağlardan hızlıca kurtulmak için en faydalı yöntemlerin başında gelen dondurucu özelliği olan soğuk lipoliz tedavisi, kas üstünde biriken yağları, diğer dokulara zarar vermeden dondurarak yağ hücrelerinin sayısını yüzde 40’a varan oranlarda azaltır. 45 dakika boyunca süren lazer lipoliz yönteminde tedaviye devam edilirken, hasta bir taraftan dinlenir. Soğuk lipoliz tedavisi 45 dakika sona erdiğinde, cihaz işlemi durdurur ve hasta hemen normal hayatına geri döner. Bu soğuk lipoliz yöntemi, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendirmesini sağlar.

Coolsculpt Tedavisinin Uygulandığı Bölgeler ve Tedavi Yöntemi

Uygulama ile vücudun kolayca erimeyen bölgeleri; kalça, basen, karın, kol, gıdı başta olmak üzere kişiden kişiye değişiklik gösterir. Soğuk lipoliz tekniği her bölge için ayrı bir şekilde uygulanır hiçbir cerrahi operasyon gerektirmeyen bu lazer lipolizde herhangi bir acı veya sızı hissedilmez. İşlem yapılacak bölge işlem öncesinde koruyucu bir malzeme ile kaplanır. Ardından Coolsculpting cihazı ile 1 saat boyunca bölgeye soğuk hava uygulanır. Bu işlem sayesinde cildin altındaki erimesi zor olan yağlar cildin üst tabakasına zarar vermeden soğuk lipoliz lazer ile dondurularak parçalanır. Parçalanan yağlar 3 hafta gibi bir zaman içerisinde vücuttan doğal yollarla atılmaya başlanır. Yaklaşık 4 ay boyunca vücuttan atma işi devam eder ve sonucunda bölgede 2 ile 4 santimetre kadar bir incelme sağlanır üst ve alt karın bölgeleri, basenler, bel yan yağları, sırt bölgeleri, basenler, iç bacaklarda başarılı ve etkili sonuçlar alınmaktadır.

45 dakikalık uygulama esnasında, deri altındaki yağ tabakası deriye zarar vermeden dikkatli bir kontrol ile soğutulur. Uygulanan soğuk lipoliz tedavisi, yağ hücrelerinin Apoptozis sürecine girmelerine sebep olur. Apoptozis, yağ hücre fonksiyonlarının küçülmesi, geri dönüşümsüz kaybı anlamında vücutta meydana gelen doğal bir süreçtir. Ölü yağ hücreleri vücudun doğal sistemi ile vücuttan atılarak, zaman içerisinde yağ tabakasında önemli bir miktarda incelme oluşmasını sağlar.

Yeni Nesil Bölgesel Zayıflama Tekniği Soğuk Lipoliz Tedavisi
Yeni Nesil Bölgesel Zayıflama Tekniği: Soğuk Lipoliz Tedavisi

Coolsculpt Tedavisi Sonrası İzlenilen Adımlar

Coolsculpt tedavisi her bölgeye ayrı ayrı uygulandığı için operasyonun toplam süresi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Hasta bu işlem süresince uzanıp kitap okuma, film izleme gibi aktiviteleri rahatlıkla yapabilir. Operasyon sonrası hasta doğal yollarla bol sıvı tüketip detoks yaparak vücuttan yağ atımını hızlandırır ve sık sık banyo yapması tavsiye edilir. Ciltte görülse de uygulanan soğuk hava ile birkaç saat sonra kendiliğinden kaybolur. Birey aynı gün normal yaşantısına devam eder, yani bu tedavinin ardından herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç görülmez. Herhangi bir kimyasal bir malzeme kullanılmadığı için aktivite kısıtlamasına da gerek kalmaz. Siz de uzman bir doktor yardımıyla bölgesel olarak istenmeyen yağlarınızdan kurtulmak istiyor ve avantajlı lipoliz seçenekleri, coolsculpt ve fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alpaslan Topçu’dan randevu alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here