Fark Yaratanlar

Bu yazımı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile “Fark Yaratan” başarılı bir kadına ayırmak istiyorum…

“Başlamak yapmanın yarısıdır, iş arkadan mutlaka gelir. Hanımlar evde oturmasınlar, mutlaka bir işin ucundan tutsunlar.”

Bu sözler, emekli olduktan sonra hiç bilmediği Gayrimenkul sektörüne hızlı bir giriş yapan Özler Gayrimenkul Danışmanlık Yapı İnşaat Taahhüt firmasının kurucu ortaklarından Asiye Özler’in hanımlara tavsiyesi. Asiye Özler, ” Fark Yaratan” hikayesini, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için bizlerle paylaştı.

Asiye Hanım, iş hayatına çok genç bir yaşta, 20 yaşında, üstelik 3 yaşında bir çocuk annesi olarak atılmış. Maddi zorunluluk nedeni ile çalışmak durumunda kalan Asiye Hanım, çalışan bir anne olarak çocuk yetiştirmenin çok büyük zorlukları olmasına karşın, çocuğunun özgüveninin gelişmesine de çok katkısı olduğunu belirtiyor. İş hayatında yaşadıklarını her zaman kızı ile paylaştığını, kızını da mümkün olduğunca iş ortamı ile buluşturduğunu belirten Asiye Hanım, bu sayede kızının da başarılı bir “çalışan kadın” olmasını sağlamış.

Emekli olduktan sonra ne yapacağına karar verene kadar evde geçirdiği kısa dönemde çok bocaladığını ve çok sıkıldığını belirten Asiye Hanım, kesinlikle evde kalamadığını, “Benim sabah kalkıp, evden çıkıp bir işe gitmem gerekiyordu.” sözleri ile dile getiriyor.

Asiye Hanım’ın Gayrimenkul alanında başladığı 2. kariyeri ise, emeklilikten kazandığı toplu para ile bir ev alması sayesinde olmuş. Küçük bir ev alan Asiye Hanım, bir Gayrimenkul uzmanının, evini 1 hafta içinde kiraya verdikten sonra aldığının 2 katı bir paraya satmasına şahit olmuş. Ve tabii gayrimenkul uzmanının bu işlemlerden aldığı komisyonlara… O noktada emlek uzmanı olmaya karar vermiş.

Ve 5 yıldır bu sektör içinde faaliyet gösteren ve hızla büyüyen bir gayrimenkul şirketinin kurucu ortaklarından biri oluyor.

” Zaman içinde yaptığınız iş size herşeyi öğretiyor.” diyen Asiye Özler, hiç bilmediği bir sektörde ve 50 tane daha kayıtlı gayrimenkul danışmanlık şirketinin bulunduğu bir bölgede Emlak ofisi açmak için kişinin mutlaka bir fark yaratması gerektiğine inanıyor. Kendi “Fark Yaratan” özelliklerinin ise başta samimiyet ve şeffaflık olduğunu belirtiyor. Asiye Hanım, etkili konuşma kabiliyeti ile hem alıcıya hem de satıcıya güven veriyor, her iki taraf arasında dengeyi çok iyi kurmaya çalışırken, hem alıcıyı hem de satıcıyı uzun vadeli müşteri olarak görüyor.

Biz bu görüşmeyi yaparken telefonu sık sık çalan Asiye Hanım, telefonu müthiş enerjik bir ses tonu ile açıyor. Eğer arayan kişi zaten telefonunda kayıtlı olan biri ise mutlaka “ismen hitap ederek” telefona cevap veriyor. Bu da daha ilk iletişim anından itibaren sağlam bir iş ilişkisinin kurulmasına imkan tanıyor.


Bu videolarımız da ilginizi çekebilir
:

Bir Koçluk Seansında Kendiniz Olmalısınız
Koçluk Seansının Aşamaları
Tercih Yapabilmenin Gücü
Kararlılık ve Harekete Geçme
Kararların Sorumluluğu

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here