fbpx
Çarşamba, Aralık 19, 2018
Ana Sayfa Sağlık & Hastalıklar Serebral Palsi - Spastik

Serebral Palsi - Spastik

Serebral palsi beyin felci veya halk arasında bilinen adıyla spastik çocuk genellikle doğumda veya erken yenidoğan dönemde ortaya çıkan bazen oksijensiz kalma, bazen kan şekerinin aşırı düşmesine bağlı olarak ortaya çıkan bir beyin hasarıdır. Serebral Palsi hem çocuğun, hem de ailesinin hayatını oldukça olumsuz etkileyen kompleks bir sağlık sorunudur. Bu bölümün Serebral Palsili çocuğu olan aileler için bir klavuz – rehber olmasını diledik.

  • Serebral Palsi Nedir?
  • Serebral Palsinden Nasıl Şüphelenilir?
  • Beyin Hasarı iyileşir mi?
  • Serebral Palsili çocuklarda fizyoterapi nasıl yapılır?
  • Serebral Palside tedavi olanakları nelerdir?

…gibi aklınıza gelebilecek tüm soruların cevabını Serebral Palsi – Spastik kategorimizde yer alan, gelişim nörolojisi uzmanları ve çocuk fizyoterapistleri tarafından özenle hazırlanmış makale ve videolarda bulabilirsiniz. Daha fazlası için sitemize ücretsiz üye olarak uzmanlarımıza soru sorabilirsiniz. Bu bölümdeki videoların hazırlanmasında büyük emeği olan gelişim nörolojisi uzmanı Doç. Dr.Sinan Çomu ve çocuk fizyoterapisti Doç.Dr. Gönül Acar’a ayrıca teşekkür ederiz.

Kordon Kanı Bankacılığı

Yakın yıllara kadar doğumdan sonra kullanılmayıp atılan plasentadan elde edilen göbek kordon kanını (GKK) ilgi çekici kılan temel faktör

Lohusa Depresyonu

Zihinsel Gerilik