alerji

    Muhammad Ali İşbecer Sordu:

    Dr bey merhaba 4 aylık kızım varsadece anne sütü alıyor 20 gün önce yüzünd eve boynunda kızarıklıklar vardı ve cildiye uzmanı kortizonlu krem verdi fakat biz kullanmadık bi markanın atopik ciltler için nemlendiricisini kullandık yüzü geçti göğüs kısmında kızarıklık var acaba besin alerjisimi dedim süt ürünlerini kestim değişen bişey olmade ve total ıge:14.87(0-15)
    havuç-kereviz-buğday unu-çavdar unu-soya fasulyesi-karides-balık-inek sütü-fındık-fıstık NEGATİF et karışımı POZİTİF çıktı ahmet bey yardımcı olursanız sevinirim.

    Prof. Dr. Ahmet Akçay Cevapladı:

    Çocuğunuzdaki beliirtiler egzema belirtileri. En sık sebep te gıda allerjisidir. Gıda allerjilerinin neye bağlı olduğunu ciltten yapılan allerji testleriyle öğrenilebilir. kandan yapılan testler doğru sonuç vermeyebilir. Ayrıca tek başına testler de teşhis koydurmaz. Bu sebeplerde çocuk allerji uzmanı ile temasa geçip doğru teşhisin konulması gerekir. Egzema astım ve allerjik nezle gelişmesi için de risk oluşturmaktadır. Bu sebepten teşhisin doğru konulması önemli. Geçmiş olsun. Selamlar