FERİFER 40

  Katre Aydın Sordu:

  MERHABA DOKTOR BEY. DAHA ÖNCEKİ SORUMDA DA BELİRTMİŞTİM 26 AYLIK OĞLUMA FERİFER 40 KAŞIK VERMİŞTİ DOKTORUMUZ. HER GÜN YEMEKTEN SONRA BİR KAŞIK VERİECEĞİM AMA NE KADAR SÜRE DEVAM EDECEĞİM 40 KAŞIK VERECEK MİYİM? AYRICA İÇERİSİNDE METİL VE PROBİL PARABEN OLMASI KAFAMI KARIŞTIRDI. PARABEN VARSA ASLA İÇİRME DİYORLAR. NE YAPMAM LAZIM? PARABEN İÇERMEYEN Bİ KAN İLACI DA YOK Kİ TÜRKYEDE…

  Uzm. Dr. Anıl Yeşildal Cevapladı:

  Ferifer  40 onun  adı  5  ml'de  40 mg  demir  içeriyor,  çocuğunuzun  durumuna  ve  doktorunuzun  önwrilerine  göre  3-6 ay kullanaccaksınız. 
  Sürekli  bir  güvenlik  modaları  çıkıyor.
  Bu  parabenlere  takılmayın  ne  olur.  Kaç  mg  var  ki  içinde. 

  Abartmanın gereği yok içindeki boya zararlı, yok efendim şu madde dikkat eksikliğine yol açıyor, yok bu madde sindirim sistemini etkiliyor. Evet doğrudur yazıyor bunlar ama lütfen biraz insaf edelim. Bu  maddeler bu ilaçlarda  ne  kadar  var,  siz  ne  sıklıkta  ne  kadar  doz  veriyorsunuz.Siz  yedirmiyor-içirmiyor  olabilirsiniz,  ancak  milyonlarca  anne  baba aşağıda  sayacaklarımı da yedirip-içiriyor  çocuklarına. Çocuklarımıza yedirdiğimiz tavuklar ne kadar faydalı yada marketten aldığımız şekerler, çikolatalar, bisküviler, krakerler  ne kadar masum....Alınan meyve suları, sakızlar, şekerler boyalı değil mi acaba..Ve bence en önemlilerinden birisi alınan cipsler,  Fast Food  yiyecekler nasıl bu kadar lezzetli oluyor biraz düşünelim bence... Sağlıcakla  kalın  efendim.
  İlaç katkılarıyla ilgili daha fazla bilgi  için  D  vit ile  ilgili  makalemi  de  okuyabilirsiniz.

  D Vitamini Kanser Yapmaz