memeye düşkün oğlum

    Berna Bozkurt Sordu:

    hocam merhaba,oğlum 17 mart 2013 doğumlu,doğum kilosu 3,485 boy 50.şimdi kilosu 7,600 boy 71.doktorumuz boyu ve kilosu geri kalmıi ve alt sınırda dedi.oğlum anne sütü alıyor ve memeye çok düşkün.yemek yemesi çok az.zorla vermeye çalışıyorum ama bu seferde yemekten iyice uzaklaşacak diye korkuyorum.gece kalkıp emiyor.gece emzirmesem kilo alırmı,yemek yermi,.emdiği içinmi bilemiyorum ama hala gazı var.kan,idrar,gaita tüm tahlillerini yaptırdım sonuçlar temiz çıktı.anlamıyorum ,yemek yediremiyorum,kilo almıyor,gelişimi geriliyor.ne yapmamlazım.neler yedirmeliyim,nasıl beslemeliyim.zayıf olması benim için çok sorun değildi ama boyununda uzamaması ve gelişim geriliği olabilmesi ihtimali beni tedirgin etti.
    hocam çok uzun oldu çoksoru sordum kusura bakmayın.ama çok doktoa götürdüm ve artık yoruldum.kesin cevaplar almak ,kesin bisonuç alıp ,oğlumun iyi ve sağlıklı olmasını istiyorum

    Uzm. Dr. Anıl Yeşildal Cevapladı:

    Duygu  hanım  izinde  oluğu  için  ben  cevap  veriyorum. Berna  hanım öncelikle  endişenizi çok  iyi  anlıyorum. Çocuğunuzun  iyi  gelişmemesinden  endişelisiniz.  Ancak  çocuğun  boyu ile  kilosu  arasında  çok  büyük  fark  yok.  Bu  boydaki çocuk  en  fazla  8200 olur. Genetik  bir  kısalık  da  olabilir. Sizi  görmek lazım,  ailece  değerlendirmek  lazım,  belki  de  endişeniz  yersiz.  1  yaş  dolunca  gece  emzirmesini  kesin,  iştahına  saygı  gösterin.  Yine  olmazsa,  yapılacak  başka  testler de  olabilir.