mrhb

  Rabia Koç Sordu:

  malesef jülide hanım iş problemi hala çözülmedi. mesela önceden bana karşı daha kibar isteklerime karşı daha duyarlıydı şimdi ise çoğu zaman duymyuor bile beni. ve genelde reddediyor.artık yüzüme bakarak konuşmuyor mesela
  belkide kendi çok sıkımtılı o yüzden böyle yapıyor söylüyorda ama ben kendi düşüncelerime bazen hakim olamıyorum onu kırmaktan incitmekden de korkuyorum ona destek olmayıçok istiyorum doğru zamanda doğru şeyleri yapmıyormuyum aceba. ama bazen kendimde bu gücü bulamıyorum

  Uzm. Julide Çelikkol Suner Cevapladı:

  Peki yine sorsam size...
  1) İlgisizliği, ters tepkileri sadece size karşı mı ? Yoksa bu sefer çevresindeki diğer kişilere de mi davranışları aynı şekilde ?
  2) Acaba siz de biraz alınganlaşmış olabilir misiniz ? Eşinizin en ufak hareketini üzerinize alınıyor olabilir misiniz ?
  Evet bazen, ortam o kadar gergin ve negatif olur ki, ne yapsanız karşınızdakini mutlu edemezsiniz. Ya da her hareketiniz yanlış gibi gelir. Birden olumsuzluklar yumağı haline dönüşür.
  Biraz sakin olun. Kendinizi bu olumsuz ortamdan biraz uzaklaştırıp, moral depolayacağınız, kendinizi iyi hissettirip güç kazanmanızı sağlayacak birşeyler yapabilir misiniz ?