ne yapabilirim

  Orkide Erken Sordu:

  istanbullda bir güzellik merkezinde 6 seanslık bir paket hizmeti satın aldım 1700 tl. sadece 2 seans ggidebildim çünkü 2 defa hamilelik geçirdim ama bu sırada arayıp hakkıımı dondrudum.hemşireyim ve suanda il dısına tayınım çıktı ve gidemiyorum.sözleşmede kullanılmayan kısım para iadesi yazıyordu.ama yapılmıyor.ne yapabilirim

  Av. Nihal Ekin Cevapladı:

  Sayın tüketici,
  Sözleşmeniz ile birlikte bir dilekçe ile oturduğunuz yer Tüketici Hakem Heyetine ya da mahkemeye başvurmanız gerekiyor. Aldığınız 2 seansın bedelini 1.700,00 TL ' den düştükten sonra kalan rakam1161,67-TL’nin altında ise  Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurulması zorunludur. Bu heyetin vereceği karar tarafları bağlar. Taraflar bu karara karşı 15 gün içinde Tüketici Mahkemesine itiraz edebilirler.

  Eğer bu rakam  1161,67-TL. ve üzerinde ise Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurulabileceği gibi doğrudan Tüketici Mahkemesine de başvurulabilir. Bu değer ve üzerindeki uyuşmazlıklar için Hakem Heyetinin vereceği karar bağlayıcı olmayıp delil niteliği taşıdığından, taraflarca benimsenmemesi halinde yine Tüketici Mahkemesine başvurulması gerekecektir.

  İyi günler.