slm

  Handan Avcı Sordu:

  mrb hocam bebeğim bundan 18 gün önce dünyaya geldi bir ay erken yaptım küvese aldılar 12 gün sonra normal servise aldılar kilosu şu an 1 700 kg dr um bebeğe emziğe alıştırmamı söyledi emziğide tutuyor bebeğimi emzirmem için 2 kilo olması gerekirmiş 2 kilo olmadan emzirye geçsem bi sorunla karşı karşıya gelirmiym hocam bide bütün tahlileri yapıldı her şey gayet çok iyi tam 2 kilo olunca taburcu edecekler bu durumda bebeğimi hastaneden çıkarırsam bi sorun yaşarmıyım hocam evde daha iyi bakacağıma inanıyorum lütfen cvp verin hocam tşkl

  Uzm. Dr. Murat Palabıyık Cevapladı:

  Bebeğinizin taburcu edilip evine gelmesine 3 kişi karar verir. Öncelikle hekiminiz, daha sonra bebek hemşireniz ve tabii ki de siz. Eğer herkes oy birliği ile eve geçilmesine karar verirse 2000g altındayken bile rahatlıkla evinize geçebilirsiniz. Anne memesinden beslenmek en iyisi; bu konuda bebek hemşireniz size en uygun teknikleri öğretecektir. Taburculuk sonrasında da evinize bebek hemşireleri ziyarete gelip ilk kontrolünü yaparlar. 
  Endişe etmeyin, rahat olun. Bebeğinize hizmet eden ekip yerinde duruyor. Ekip lideri hastanede ilk günlerde doktorunuz, daha sonra da bebek hemşireniz oldu. Eve geçince ekip lideri siz olacaksınız, bakım aksamadan devam edecek .
  Sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.