Sol Alt Azi Disi Cekim

    Merhabalar.10 -11 gün önce sol alt azi disimi çektirdim dişim kanal tedaviliydi enfeksiyonlu oldugu icin cekim son çare dedi doktorum ve cektikten sonra oradan 2 adet kist aldigini soyledi ama çektirmeme rağmen hala o bolgemde bir yanma hissiyatı duyuyorum agrim yok ama sadece bir yanma şu sıralar söz konusu hali hazirda şuan gargara ve antibiyotikde kullaniyorum.Sebebi nedir sinirsel yada travmatik bir olay olabiliirmi? cekim yerinde kök kalmıs olabilirmi ? Kök olmus olsa yara kapanirmiydi yada.
    ikinci bir husus olarakta cekim bosluguna gida artiklari kacabiliyor ne kadar ugras versemde cikartamayabiliyorum bu durum yaranin kapanmasina engel teşkil edermi?Teşekkurler.

    Eski Uzman Cevapladı:

    Selamlar! Öncelikle çok geçmiş olsun. Böyle kanal tedavili ve kök ucu kistli diş çekimi sonrası iyileşme biraz geç ve güç olabiliyor. Merak etmeyin,iyileşme biraz uzun sürebilir.Yara tam kapanmadığı için sulu ve yumuşak şeyler yiyip, karşıt tarafla çiğneyin. Sigara içiyorsanız bu dönem kullanmayın ve mutlaka her yemek sonrası durulayıp, listerine vb gargaralarla o bölgeyi çalkalayın. Sabırlı olun,geçecektir.