SPORDA BESLENME

  GÖRKEM YAMAN Sordu:

  BEN 31 YASINDAYIM BELEDİYEDE MEMUUR STATUSUNDE CALİSİYORUM.1 BUCUK AY ONCE FİTNESS YAPMAYA BASLADIM TABE BESLENMEMEDE DİKKAT.OZAMANLAR 93 KİLOYDUM SUANDA 87-88 VİVARINDA BİR KİLOYA SAHİBİM.HAFTADA 3-4 GUN SPOR YAPMAKTAYM.SUNU SOYLEMEK İSTİYORUM SPOR TRANİERİM BANA KİLO VERMEK İSTİYORSAM EGER FİTNESTA YAPIYORSAM PROTEİN AGİRLİKLİ BESLENMEM GEREKTİGİNİ SOLEDİ BİR BASKA SPOR UZMANİ ARKADASIMDA BENİM BODY BUİLDİNG DEĞİLDE FİT VUCUDA SAHİP OLMAM GEREKTİGİNİ PROTİNE COK FAZLA İHTİYACIM OLMADİGİNİ DİLE GETİRDİ KAFAM COK KARISTI YARDCIMI OLURSANZ EGER MİNNETTAR OLURUM SAYGILAR..

  Uzm. Dyt. Fatmagül Öztürk Cevapladı:  Merhaba; amacınız kilo vermekse sadece sporla bir yere kadar değişim olur. Beraberinde diyet yapmanız şarttır. Protein ağırlıklı diyet vücudunuza hasar verir. Bilinçsizce anabolizan veya protein tozu veya yağ yakıcı diye size veremeye kalkacakları şeyleri kullanmanız sağlıklı olmaz. 

  Size uygun beslenmenin hazırlanması için ve amacınıza ulaşım için bir Diyetisyen baş vurmanız şart. 2. hoca daha doğru konuşmuş. Her şeyin azı da fazlası da zarardır. Unutmayın. 

  Dyt. Fatmagül Y. ÖZTÜRK