tepki

  Mehtap Demir Sordu:

  oğlum 13,5 aylık ve ben oğlumla ilgili bir konuda çok üzülüyorum oğlumla iletişim kuramadığımı düşünüyorum..babasına verdiği tepkileri bana vermiyor babamız sabah 8 akşam 6 evde onunla oyun oynarken oğlum adeta kendinden geciyor onun yanındayken çok uysal fakat benle oyun oynamıyor kırıyor atıyor 1 dakika dahi olsa oyuna katılmıyor halbuki babasına öyle değil bende onu hoplatıyorum zıplatıyorum zoraki gülüyor gibi ama babasına çok düşkün bana değil halbuki bütün gün onunlayım sebebi ne olabilir çok üzgün ve endişeliyim onunla sağlıklı iletişim kuramıyorum lütfen yardımcı olunn..

  Uzm. Ped. İlkbahar Emine Eraslan Cevapladı:

  Oğlunuzla sizin ilişkiniz çok önemli. Onu besliyor, yıkıyor, yatırıyor, temizliyor, altını alıyor ...vs hepsini yapıyorsunuz ama onunla oyunda oynamalısınız. Örneğin; beslemek, tabağındaki yemeğini bitirek için zorlayan kişi olabilirsiniz.
  Siz bütün gün onun bakımını yapan kişi, baba da onunla oynayan kişidir. Babası da onun bakımını yapmalı; örneğin onu yedirmeli, altını almalı, uyutmalı gibi.
  Her gün mutlaka dış ortama çıkarın. Evde sıkılıyor olabilir. Dış ortama çıkarma süresi eğer yetmiyorsa süreyi arttırın, değişik ve kalabalık ortamlarda olun. İlgi alanını, oyun alanını arttırmalısınız.
  Çok koruyucu olmayın.