Çocuk Bir Bireydir

Çocuk Bir  Bireydir

Aslında burda uygulanması önerilen birçok yöntemin ortak özelliği çocuğun bir birey olduğuna, önemli olduğuna dikkat çekmeleridir.

Ona mutfakta kendisine ait bir çekmece verin: Ölçü kaşıkları, plastik tabaklar, bir patates ezicisi gibi dışarı çıkarıp çalışabileceği ve düzenleyebileceği şeylerle dolu bir çekmece verin. Evde ittirip çekebileceği döndürebileceği ve kullanabileceği şeyler bulundurun.

Kendisini geliştirebilmesi için güvenli bir ortam yaratın: Dışarıda ya da evin içinde, sizin kontrolünüzde suyla ya da kumla deneyler yapabileceği bir ortam yaratın. Evin içinde kum yerine pirinç ve buğday taneleriyle oyun oynamasını sağlayabilirsiniz.

Evinize çocuklar için uygun boyutta mobilyalar yerleştirin: Çocuğunuzun daha uzun süre yerinde oturup çizim masasında çalışması için uygun boyutta mobilyalarla onu teşvik edin. Mutfak lavabosunun önüne yerleştireceğiniz bir basamak onun ellerini yıkaması, dişlerini fırçalaması ve mutfakta size yardım etmesi için yardımcı olacaktır.

Gününüzü çocuğunuza uygun olarak programlayın: Çocuğunuzun alışkanlıklarını değiştirmektense günlük planınızı bir parça değiştirmek daha kolaydır.

Bu videolarımız da ilginizi çekebilir:

Çocuğunuz
Yaramaz Olsun İstemiyorsanız
Yaramaz
Çocuk Ne Demek?

Doktor Amcam Üyeleri Ne Diyor?
0 Yorum

Yorum Yazın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Doktoramcam.com

Menu