Doğum Sonrası

Doğum Sonrası

Doğumdan sonra her şeyin eski haline gelmesi bazen biraz zaman alabilir doğum sonrası yaşanan duygusal çalkantılar, doğum depresyonu, emzirme sorunları, hamilelik sonrası kilo verirken yapılan hatalar, doğum sonrası nasıl bir beslenme programı uygulanmalı, ne zaman kilo verilebilir gibi bir çok sorunuzun cevabına Doğum Sonrası kategorimizden ulaşabilirsiniz. Daha fazlası için sitemize ücretsiz üye olarak uzmanlarımıza soru sorabilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Doğum yapalı 7 ay bitti ve hala adet görmedim, bu durum normal mi?

Soru:
Doğum yapalı 7 ay bitti ve hala adet görmedim, bu durum normal mi?

Cevap:

Emzirdiğiniz sürece normaldir, ancak kazara hamilelikler olabileceği için, yine de korunmanızı öneririm. Emzirmeyi kesince adetleriniz geri gelmezse lütfen bir kadın doğum uzmanına başvurun.

15 ay önce epidüral sezeryan doğum yaptım, bel ve sırt ağrım hala devam ediyor, ne yapacağım?

Soru:
15 ay önce epidüral sezeryan doğum yaptım, doğumdan sonra bel ve sırt ağrım çok fazla oldu. Ve hala da devam ediyor, iğnenin yapıldığı yer hala çok ağrıyor ve kasılmalarım devam ediyor bu hep böyle devam edecek mi?

Cevap:

Epidural anestezi ile ilgili ağrılar ilk 1 hafta içinde görülür. Bu kadar uzun süre devam etmesi  ağrının başka bir sebeple olduğunu gösteriyor. Bel fıtığı açısından beyin cerrahisi veya fizik tedavi uzmanına muayene olmanızı öneririm.Sağlıklı günler dilerim

1 sene önce sezeryanla doğum yaptım ancak doğumdan sonra göbeğim kaldı.

Soru:
1 sene önce sezeryanla doğum yaptım ancak doğumdan sonra göbeğim kaldı.2 gündür mekik çekmeye başladım ama ne kadar faydası olur bilmiyorum.

Cevap:

Vücut kompozisyon ölçümünüz sonrasında vücudunuzda bulunan yağ oranı tespit edilmeli. Ve hem fiziksel hareketiniz hem de beslenme programınız buna göre düzenlenmeli. Mekik çekmenizin mutlaka faydası olur, ancak beslenmeniz de bu konuda çok önemli. Metabolizmanızı hızlandırmak için günde 2-2,5 lt su içmeyi de ihmal etmeyin. Sağlıklı ve formda günler diliyorum.Doktoramcam.com

Menu