fbpx
Pazartesi, Mart 8, 2021

Makaleler

Daha Fazla

  Saç Ekimi Yöntemleri

  Bir insanın dış görünümünde oldukça önemli bir yere sahip olan saçlar, genetik de dahil olmak üzere çeşitli sebeplerden dolayı dökülebiliyor.

  Altıncı Hastalık Nedir?

  Altıncı Hastalık gibi basit bir bebek hastalığında başınıza en sık ne gelebilir?

  Bebeğinizin Boğazına Birşey Kaçarsa

  Herkese Merhaba. Bugünkü konumuz; Özgüvenli, kendine güvenen çocuklar yetiştirmek. Bu aslında çok erken çağlarda başlıyor. Daha  8 ayda BLW ile başlıyor.

  Domuz Gribi 2020 – 2021 Son Durum

  Aslında mantıklı düşündüğünüzde domuz gribi diye bir hastalık yok, çünkü yıllar önce domuz gribi ilk çıktığı zamanlar evet domuzlardan insanlara bulaşmıştı.

  Soğuk Algınlığı İlaçları

  Sevgili anne babalar, ne zamandır yazmak istiyorum " Soğuk algınlığı ilaçları " başlıklı bir yazı. Çünkü gerçekten bu konuda biraz kafalar karışık.

  Tüp Bebek Tedavisinde Cinsiyet Belirlenebiliyor mu?

  Günümüzde çocuk sahibi olmak isteyen fakat bazı sebeplerden ötürü bu isteğine kavuşamayan bireylerin yardımına tüp bebek tedavisi koşmaktadır.

  Çocuğunuza Okulu Sevdirecek İpuçları

  Okulu sevmeyen çocuklarda ilk aklımıza gelmesi gereken şey; " Acaba çocuğun okul olgunluğu yeterli mi? " Bu aşamaya gelmeden sorunu önlemek için de mutlaka okul  olgunluğu testleri yapılmalı.

  HPV Aşısı – Rahim Ağzı Kanseri Aşısı

  Son özel aşımız, HPV Aşısı. Bu virüs bayanlarda rahim ağzı kanserinin en sık sebebi. Dünya’da kadınlar arasında en sık görülen ve en sık ölüme sebep olan 2. kanser türü.

  Meningokok Aşısı ( Bexsero )

  Şimdi özel aşılarımızdan son bir tanesi de, sık kullandığımız özel bir aşı da Meningokokların B tipi. Biraz önce de dediğim gibi bakterinin hücresel antijenik özellikleri dolayısıyla

  Nimenrix – Menactra – Menveo Arasındaki Farklar

  u anda elimizde Meningokok 4 lü aşı var, bunun içinde A, C, Y , W135 tipi Meningokoklar var. Çok ciddi bir yan etkisi yok, çok kafa karışıyor.

  Menenjit Aşısı – Meningokok Aşısı Gerekli mi

  İkinci özel aşımız Meningokoklar için yaptığımız Menenjit Aşıları. Meningokok bakterisi dünyadaki en tehlikeli, en korkunç bakterilerden bir tanesi.

  Rota Aşısı – İshal Aşısı

  Evet şu anda yaptığımız özel aşılardan bir tanesi, Rotavirüs - İshal Aşısı. Biraz halk arasında bu yanlış anlaşılıyor zehirli ishal deniyor. Burada bir kavram kargaşası var...

  Genişletilmiş Bağışıklama Programı

  " Peki bu aşılar neden devlette yapılmıyor? "  sorusu çok sık soruluyor. Bu aslında tamamen bütçesel bir durum. Birazdan listesini vereceğim, şu anda devlette ücretsiz olarak olduğunuz aşıların neredeyse %80'i, bir 10-12 yıl önce özel aşıydı.

  Coronavirüsü Aşıları

  Coronavirüsü aşıları biraz sıkıştırılmış bir programla, aciliyet nedeniyle ne yazık ki çok hızlı bir şekilde çıktı . Faz 1, Faz 2, Faz 3 çalışmaları birbiri üstüne, biri bitmeden diğeri başladı.

  Özel Aşılarla İlgili 6 İpucu

  Bu makale daha önce @doktoramcam Instagram sayfasında yaptığım bir canlı yayından alıntılanmıştır, faydalanacağınızı umuyorum.

  Özel Aşılar Kafanızı Karıştırmasın

  Özel aşılar hakkında aklınıza gelen tüm soruları cevaplamaya çalıştığım bu canlı yayın kaydını beğeneceğinizi ve faydalanacağınızı, kafanızdaki tüm soruları cevaplayacağını umuyorum.

  Estetik ve Güzellik Merkezleri

  Flora Klinik estetik ve güzellik merkezi profesyonel kadrosu ile hizmet veren kurumsal bir kliniktir. Söz konusu sağlık ve görünüm olduğunda teknolojinin gelişmesi ve tıp alanında ortaya çıkan yenilikler insanların çok daha kolay istediklerini elde etmelerine imkan tanımaktadır.

  Okula Uyum Sorunları

  Okul çağında çocuğu olan herkes, çok faydası olacağını düşündüğümüz bu yayını mutlaka izlemeli.

  Çocuğunuz Okula Hazır mı?

  Daha önce Uzm. Dr. Anıl Yeşildal ile yaptığımız bir canlı yayından alıntılar olacağı için sohbet tarzı bir yazı olacak, faydalanacağınızı umuyorum. Çocuğum okula hazır mı?

  COVID 19 Pandemi Sürecinde Okul

  Son zamanlarda danışmanlarımla yaptığım gerek yüz yüze gerek uzaktan görüşmelerde "Pandemide okula gönderelim mi, pandemide okul süreci nasıl olacak? ya da online sürecinde yaşanan sorunlar, okula geri dönüş ile birlikte yaşanan uyum sorunları"