fbpx
Perşembe, Kasım 26, 2020

Makaleler

Daha Fazla

  Çocuklarda Sünnet

  Erkek çocuklarda penisin ucundaki fazlalık cilt dokusunun,

  Okula Uyum Sorunları

  Okul çağında çocuğu olan herkes, çok faydası olacağını düşündüğümüz bu yayını mutlaka izlemeli.

  Çocuğunuz Okula Hazır mı?

  Daha önce Uzm. Dr. Anıl Yeşildal ile yaptığımız bir canlı yayından alıntılar olacağı için sohbet tarzı bir yazı olacak, faydalanacağınızı umuyorum. Çocuğum okula hazır mı?

  COVID 19 Pandemi Sürecinde Okul

  Son zamanlarda danışmanlarımla yaptığım gerek yüz yüze gerek uzaktan görüşmelerde "Pandemide okula gönderelim mi, pandemide okul süreci nasıl olacak? ya da online sürecinde yaşanan sorunlar, okula geri dönüş ile birlikte yaşanan uyum sorunları"

  Okul Korkusu Olan Çocuğa Yaklaşım

  Geçen gün Uzm. Dr. Anıl Yeşildal ile okul üzerine yaptığımız canlı yayından alıntılar olacağı için, tamamen sohbet tarzı bir yazı olacak, eminim faydalanırsınız.

  Çocuğum Okula Alışmakta Zorlanıyor

  Ülkemizde okula uyum sorunları Batı ülkelerine göre biraz daha fazla görülmekte. Çünkü ilginç bir şekilde ülkemizde anneler, 3 yaşında çocuklarını okula göndermek konusunda oldukça çekimser davranıyorlar.

  Çocuğum Et Yemiyor Protein Almıyor

  Çocuğunuz et yemediği için, protein ihtiyacını alamadığını düşünüyor ve endişeleniyorsanız bu video tam size göre...

  Labioplasti Nedir, Labioplasti Ameliyatını Kimler Olabilir?

  Labioplasti estetiği ameliyatı son zamanlarda yapılan cinsel estetik ameliyatlarında ilk sırada yer almaktadır. Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri istatistiklerine ek olarak kendi istatistiklerimize göre tüm genital plastik cerrahide en çok talep gören operasyondur.

  Ortodonti Nedir?

  Diş hekimliği uzmanlık dallarından biri olan ortodonti diş teli tedavisi adıyla da bilinmektedir.

  Süt İçmeyen Çocukların Boyu Kısa mı Kalır?

  Süt sandığınız kadar faydalı bir şey değil aslında. Oysa her gün binlerce anne baba, çocuğu süt içmediği için boyunun kısa kalacağı, kemiklerinin zayıf olacağı endişesiyle yaşıyor.

  Çocuğumuzun Bağışıklık Sistemini Güçlendirelim

  Özellikle de bu Koronavirüs günlerinde tabii ki bağışıklık sistemimizi güçlendirelim.

  Sayılarla Koronavirüs (COVID19)

  Bu videoyu özellikle de yüz yüze eğitimin başladığı sınıflardaki çocukların ailelerinin biraz daha rahatlatması için hazırlama ihtiyacı hissettim.

  Emzik Kullansam mı… Kullanmasam mı?

  Emzik kullansam mı... kullanmasam mıEmzikler: Bebeğiniz için iyi bir şey mi? Gerçekten gerekli mi? Buna karar vermek tamamen size kalmış.

  Bebeklerde Dil Bağı

  Bebeklerde zaman zaman gördüğümüz dil bağı zannettiğimiz kadar ciddi bir sorun mu? Dil bağı olan her bebeğe müdahale edilmeli mi? Hangi bulgular bizim için uyarıcı olmalı?

  Bebeklerde Gelişimsel Becerilerin Takibi

  Bugün Psk. Dan. Nilcan Kuleli Sertgil ile bebek gelişimi hakkında yaptığımız sohbetin hepiniz için faydalı olduğunu ümit ediyoruz.

  Çocuklarda Kusma

  Özellikle de şu anda bulunduğumuz yaz aylarında anne, babaları en çok üzen şikayetlerden bir tanesi de kusmadır. Bazen çocuğunuzun ve sizin hayatınızı kâbusa çevirebilecek bu kusma şikayeti ile nasıl başa çıkabiliriz?

  Neden Yürüteç Kullanmamalıyız?

  Yürüteç sanıldığının aksine bebeklerin yürümesini kolaylaştıran bir araç değil. ☣️Bebeklerde yürüteç kullanmak ne kadar doğru? ☣️Yürüteç kullanmanın ne gibi zararları olabilir? Hadi gelin birlikte bilgilerimizi tazeleyelim.

  Pandemide Zatürre Aşısı Olmalı mıyız?

  Son günlerde hastalarımın bana en sık danıştığı konu: "Zatürre Aşısı olalım mı" Çocuklarımıza bu aşıyı yaptıralım mı? Bu aşının Koronavirüs'te ne gibi bir faydası var? ... gibi aklınıza takılan tüm sorularınızı cevaplamaya çalıştım.

  Yaz İshalleri

  Yaz aylarında en sık gördüğümüz enfeksiyon: İshal. Çocuklar Koronavirüs nedeniyle çok fazla da bir araya gelmediği için eski yıllara göre azalmış olmakla birlikte... Yaz aylarının yine de 1. sırasını ishaller alıyor.

  Yenidoğan Bebekle Evinize Giderken

  Tıbbi koordinatörümüz Uzm. Dr. Anıl Yeşildal, Youtube'ta Korna Tivi Kanalı'na konuk oldu. "Yenidoğan bir bebeğin ağlaması, acıkması, kakası, uykusuzluğu, aşısı, kontrolü, ek maması, yenidoğan halleri..." gibi konularda bilgiler verdi.