fbpx
Pazartesi, Şubat 6, 2023

Makaleler

Daha Fazla

  Dünya Kanser Günü

  Bu özel gün, kişileri kanser hakkında bilgilendirmek, farkındalık yaratmak ve böylece korkuları en aza indirgemeyi amaçlamaktadır.

  Miyop Nedir? Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir?

  Yakındaki nesnelerin net, uzaktaki nesnelerin ise bulanık görüldüğü yaygın görme kusuru olan miyop hastalığı gözün yapısının normalden çok daha uzun olduğu bilinmektedir.

  Hamilelikte Yenmemesi Gerekenler

  Salam, sosis, sucuk, jambon, pastırma vb. ürünlerdir. Çiğ olarak tüketimi mikroorganizmaların bulaşına sebep olur, artı olarak tuz oranları yüksektir...

  Hamilelikte 3. Trimester Beslenme Listesi

  Gebeliğin son 3 aylık dönemine girdiğinizde heyecan artmaya başlar. Bebeğin hızla büyüdüğü ve geliştiği süreçte tartıya yansıyış da hızlı olacaktır. Yine tekil gebeliklerde ayda 1 kilo, çoğul gebelikte 1,5 kg alarak gitmek, kontrollü olmak en iyisidir.

  Hamilelikte 2. Trimester Beslenme Listesi

  Gebeliğinizin 2. Üç ayı başladığında; gebelikte yoğun bulantı ve uyku halinin olduğu süreç geçti diyebiliriz. Bulantıları çok yaşamadıysanız şanslısınız (benim gibi) ama herkes için aynı olmadığı kesin.

  Hamilelikte İlk 3 Ay Beslenme Listesi

  Gebelik sürecinde beslenmemiz nasıl olmalı? Beslenme şekli önemli mi?

  Diş Eti Kanamasının Nedenleri

  Diş etlerimiz kanadığında bu tehlikeli bir durum mudur?

  Diş Çekim Boşluğu Nasıl Tedavi Edilir?

  Kalıcı dişlerimiz çekildiğinde tedavi nasıl uygulanır?

  Yüksek UV Korumalı Acuvue Oasys Lens

  Acuvue Oasys lens, gün boyu rahatlatıcı bir görüş sağlamak üzere tasarlanan değişen ışığa kusursuz şekilde adapte olan türünün ilk kontakt lensidir.

  Göz Tembelliği Nedir?

  Göz tembelliği gözün herhangi bir yapısal sorunu olmamasına karşın görme merkezinin yeterince gelişmemesinden kaynaklı bir gözün diğerinden daha az görmesi sorunudur.

  Memede Kist Kaç Cm Olunca Tehlikelidir?

  Meme kitleleri, yaygın görülen bir sağlık sorunudur. Ancak memede kist veya diğer bir deyişle kitle, her zaman meme kanserine işaret etmez. Zaten kitlelerin farklı türleri vardır ve bunların bazıları tehlikeli sınıfta yer alır.

  Kadınlarda Meme Sarkması ve Çözüm Önerileri

  Vücudumuz, yer çekimi ile sürekli mücadele etmek zorunda olan bir organik doku yapısına sahiptir. Kadın memesi de, diğer tüm dokular gibi zaman içerisinde çeşitli nedenlere bağlı olarak sıkılığını kaybeder ve sarkar.

  Çocuklarda Boy Uzaması İçin İpuçları

  Fiziksel büyüme, insanda olgunlaşma evresinde meydana gelen boy ve kilo artışında görülen değişiklikleri ifade eder.

  Yenidoğan Bebek – Siz Sordunuz Biz Cevapladık

  Yenidoğan döneminden 4-5 yaşa kadar her yaşta, her konuda siz sordunuz, biz cevapladık. Dolu bir canlı yayın oldu, kaçıranlar bu canlı yayının kaydını diledikleri zaman izleyebilirler.

  Koronavirüsü – Bağışıklık Sistemimizi Güçlendirelim

  ☑️Koronavirüsü hastalığını kimler daha ağır geçiriyor? ☑️Koronavirüsü hastalığını hafif geçirmek için neler yapılabilir? ☑️ D vitamini ne kadar etkili? ☑️ D vitamini takviyesi yaparken dikkat edilmesi gereken ipuçları nelerdir?

  Saç Ekimi Yöntemleri

  Bir insanın dış görünümünde oldukça önemli bir yere sahip olan saçlar, genetik de dahil olmak üzere çeşitli sebeplerden dolayı dökülebiliyor.

  Altıncı Hastalık Nedir?

  Altıncı Hastalık gibi basit bir bebek hastalığında başınıza en sık ne gelebilir?

  Grip misiniz COVID-19 mu?

  Tüm dünyada baskın hastalık haline gelen COVID-19 ile viral bir hastalık olan gribin (influenza) belirtileri birbirine benzemektedir...

  Bebeğinizin Boğazına Birşey Kaçarsa

  Herkese Merhaba. Bugünkü konumuz; Özgüvenli, kendine güvenen çocuklar yetiştirmek. Bu aslında çok erken çağlarda başlıyor. Daha  8 ayda BLW ile başlıyor.

  Domuz Gribi 2020 – 2021 Son Durum

  Aslında mantıklı düşündüğünüzde domuz gribi diye bir hastalık yok, çünkü yıllar önce domuz gribi ilk çıktığı zamanlar evet domuzlardan insanlara bulaşmıştı.