fbpx
Perşembe, Ekim 20, 2022

Makaleler

Daha Fazla

  Göz Tembelliği Nedir?

  Göz tembelliği gözün herhangi bir yapısal sorunu olmamasına karşın görme merkezinin yeterince gelişmemesinden kaynaklı bir gözün diğerinden daha az görmesi sorunudur.

  Hamilelikte 3. Trimester Beslenme Listesi

  Gebeliğin son 3 aylık dönemine girdiğinizde heyecan artmaya başlar. Bebeğin hızla büyüdüğü ve geliştiği süreçte tartıya yansıyış da hızlı olacaktır. Yine tekil gebeliklerde ayda 1 kilo, çoğul gebelikte 1,5 kg alarak gitmek, kontrollü olmak en iyisidir.

  Hamilelikte 2. Trimester Beslenme Listesi

  Gebeliğinizin 2. Üç ayı başladığında; gebelikte yoğun bulantı ve uyku halinin olduğu süreç geçti diyebiliriz. Bulantıları çok yaşamadıysanız şanslısınız (benim gibi) ama herkes için aynı olmadığı kesin.

  Hamilelikte İlk 3 Ay Beslenme Listesi

  Gebelik sürecinde beslenmemiz nasıl olmalı? Beslenme şekli önemli mi?

  Memede Kist Kaç Cm Olunca Tehlikelidir?

  Meme kitleleri, yaygın görülen bir sağlık sorunudur. Ancak memede kist veya diğer bir deyişle kitle, her zaman meme kanserine işaret etmez. Zaten kitlelerin farklı türleri vardır ve bunların bazıları tehlikeli sınıfta yer alır.

  Kadınlarda Meme Sarkması ve Çözüm Önerileri

  Vücudumuz, yer çekimi ile sürekli mücadele etmek zorunda olan bir organik doku yapısına sahiptir. Kadın memesi de, diğer tüm dokular gibi zaman içerisinde çeşitli nedenlere bağlı olarak sıkılığını kaybeder ve sarkar.

  Çocuklarda Boy Uzaması İçin İpuçları

  Fiziksel büyüme, insanda olgunlaşma evresinde meydana gelen boy ve kilo artışında görülen değişiklikleri ifade eder.

  Diş Eti Kanamasının Nedenleri

  Diş etlerimiz kanadığında bu tehlikeli bir durum mudur?

  Diş Çekim Boşluğu Nasıl Tedavi Edilir?

  Kalıcı dişlerimiz çekildiğinde tedavi nasıl uygulanır?

  Yenidoğan Bebek – Siz Sordunuz Biz Cevapladık

  Yenidoğan döneminden 4-5 yaşa kadar her yaşta, her konuda siz sordunuz, biz cevapladık. Dolu bir canlı yayın oldu, kaçıranlar bu canlı yayının kaydını diledikleri zaman izleyebilirler.

  Koronavirüsü – Bağışıklık Sistemimizi Güçlendirelim

  ☑️Koronavirüsü hastalığını kimler daha ağır geçiriyor? ☑️Koronavirüsü hastalığını hafif geçirmek için neler yapılabilir? ☑️ D vitamini ne kadar etkili? ☑️ D vitamini takviyesi yaparken dikkat edilmesi gereken ipuçları nelerdir?

  Saç Ekimi Yöntemleri

  Bir insanın dış görünümünde oldukça önemli bir yere sahip olan saçlar, genetik de dahil olmak üzere çeşitli sebeplerden dolayı dökülebiliyor.

  Altıncı Hastalık Nedir?

  Altıncı Hastalık gibi basit bir bebek hastalığında başınıza en sık ne gelebilir?

  Grip misiniz COVID-19 mu?

  Tüm dünyada baskın hastalık haline gelen COVID-19 ile viral bir hastalık olan gribin (influenza) belirtileri birbirine benzemektedir...

  Bebeğinizin Boğazına Birşey Kaçarsa

  Herkese Merhaba. Bugünkü konumuz; Özgüvenli, kendine güvenen çocuklar yetiştirmek. Bu aslında çok erken çağlarda başlıyor. Daha  8 ayda BLW ile başlıyor.

  Domuz Gribi 2020 – 2021 Son Durum

  Aslında mantıklı düşündüğünüzde domuz gribi diye bir hastalık yok, çünkü yıllar önce domuz gribi ilk çıktığı zamanlar evet domuzlardan insanlara bulaşmıştı.

  Soğuk Algınlığı İlaçları

  Sevgili anne babalar, ne zamandır yazmak istiyorum " Soğuk algınlığı ilaçları " başlıklı bir yazı. Çünkü gerçekten bu konuda biraz kafalar karışık.

  Tüp Bebek Tedavisinde Cinsiyet Belirlenebiliyor mu?

  Günümüzde çocuk sahibi olmak isteyen fakat bazı sebeplerden ötürü bu isteğine kavuşamayan bireylerin yardımına tüp bebek tedavisi koşmaktadır.

  Çocuğunuza Okulu Sevdirecek İpuçları

  Okulu sevmeyen çocuklarda ilk aklımıza gelmesi gereken şey; " Acaba çocuğun okul olgunluğu yeterli mi? " Bu aşamaya gelmeden sorunu önlemek için de mutlaka okul  olgunluğu testleri yapılmalı.

  HPV Aşısı – Rahim Ağzı Kanseri Aşısı

  Son özel aşımız, HPV Aşısı. Bu virüs bayanlarda rahim ağzı kanserinin en sık sebebi. Dünya’da kadınlar arasında en sık görülen ve en sık ölüme sebep olan 2. kanser türü.