fbpx
Pazartesi, Eylül 21, 2020

Makaleler

Daha Fazla

  Tik Tedavisi

  Tik tedavisi var mı? tik tedavi ilacının yan etkisi, tikler tekrarlar mı?

  Tikleri Olan Çocuğa Yaklaşım

  Tikleri olan çocuğa nasıl yaklaşmalı? tik ve stres ilişkisi

  HiPP Organiğin de Bir Adım Ötesine Gidiyor!

  HiPP, organik tarıma ve hayvancılığa bağlı öncü bir kuruluş olarak sürdürülebilir standartlar üzerinde yaşamdaki en değerli varlıklarımız için çalışmaktadır.

  Tik Nedir? – Tik Nedenleri

  Tik belirtileri, tik değişkenliği, tik neden olur, tikler geçici midir?

  Bebeklerde Dil Bağı

  Bebeklerde zaman zaman gördüğümüz dil bağı zannettiğimiz kadar ciddi bir sorun mu? Dil bağı olan her bebeğe müdahale edilmeli mi? Hangi bulgular bizim için uyarıcı olmalı?

  Bebeklerde Gelişimsel Becerilerin Takibi

  Bugün Psk. Dan. Nilcan Kuleli Sertgil ile bebek gelişimi hakkında yaptığımız sohbetin hepiniz için faydalı olduğunu ümit ediyoruz.

  Çocuklarda Kusma

  Özellikle de şu anda bulunduğumuz yaz aylarında anne, babaları en çok üzen şikayetlerden bir tanesi de kusmadır. Bazen çocuğunuzun ve sizin hayatınızı kâbusa çevirebilecek bu kusma şikayeti ile nasıl başa çıkabiliriz?

  Neden Yürüteç Kullanmamalıyız?

  Yürüteç sanıldığının aksine bebeklerin yürümesini kolaylaştıran bir araç değil. ☣️Bebeklerde yürüteç kullanmak ne kadar doğru? ☣️Yürüteç kullanmanın ne gibi zararları olabilir? Hadi gelin birlikte bilgilerimizi tazeleyelim.

  Pandemide Zatürre Aşısı Olmalı mıyız?

  Son günlerde hastalarımın bana en sık danıştığı konu: "Zatürre Aşısı olalım mı" Çocuklarımıza bu aşıyı yaptıralım mı? Bu aşının Koronavirüs'te ne gibi bir faydası var? ... gibi aklınıza takılan tüm sorularınızı cevaplamaya çalıştım.

  Yaz İshalleri

  Yaz aylarında en sık gördüğümüz enfeksiyon: İshal. Çocuklar Koronavirüs nedeniyle çok fazla da bir araya gelmediği için eski yıllara göre azalmış olmakla birlikte... Yaz aylarının yine de 1. sırasını ishaller alıyor.

  Yenidoğan Bebekle Evinize Giderken

  Tıbbi koordinatörümüz Uzm. Dr. Anıl Yeşildal, Youtube'ta Korna Tivi Kanalı'na konuk oldu. "Yenidoğan bir bebeğin ağlaması, acıkması, kakası, uykusuzluğu, aşısı, kontrolü, ek maması, yenidoğan halleri..." gibi konularda bilgiler verdi.

  Ateş Düşürücü Kullanırken Dikkat

  Ateş sandığımız kadar tehlikeli bir şey değil aslında. Dolayısıyla ateşi düşürmek ne kadar doğru? Ateş düşürücülerin çocuğunuza faydadan çok zarar verebileceğini biliyor muydunuz?

  Arabada Bebeğinizle Güvenli Yolculuk

  Yaz tatiline gittiğimiz veya memlekete gittiğimiz bu yaz günlerinde, tatil günlerinde arabayla yolculuk ederken, bebeğimizle en güvenli şekilde seyahat etmemiz çok önemli.

  Bebeklerde Diş Çıkarma Kâbusa Dönmesin

  Bebeklerde diş çıkarma anne babaları en çok rahatsız eden sorunlardan bir tanesi. Zaman zaman huzursuz oluyorlar, mızmız oluyorlar, iştahları kaçıyor, hafif ateşleri çıkabiliyor.

  Kadına Şiddete Hayır

  Kadına şiddet örneklerinin giderek arttığı bugünlerde bunu önlemek için çorbada bizim de tuzumuz olsun istedim. Ve kadına şiddeti önlemek için siz sevgili annelere bazı ufak ipuçları vermek istedim.

  BLW Bebeği Birey Yapıyor

  Namı diğer BLW, yani 8 aydan itibaren bebeğe kendi kendine yemek yemeyi öğretmemiz gerekiyor. Bu bağımsız birey yetiştirmenin ilk adımı.

  7. Ayda Bebek Beslenmesi

  Bebeğiniz 7 aylık oldu geçen ay onu ek gıdalar ile tanıştırdınız. Bu beslenme maceranıza nasıl devam edeceğinizi öğrenmek istiyorsanız bu video tam size göre

  Kiduga ile Birlikte Bebekler Daha Çok Eğleniyor

  İrem Kuyubaşı tarafından kurulduğu günden beri bebekler ve çocuklar için özellikle Montessori eğitimi kapsamında oyuncaklar üreten Kiduga, her geçen gün yeni bebeklere ulaşıyor.

  Ek Gıdanızı Nasıl Alırsınız?

  Ek Gıdalara nasıl başlayacağız? Hangi gıdaları ne kadar verebiliriz? bebeklere patlıcan verilir mi, yoğurdu inek sütü ile yapabilir miyiz? Bebeklere su verilir mi?

  Çocuklarda Boyunda Şişlik 2

  Boyunda yan hat kitleleri, branikal kist, lenfoma kitleleri... KBB uzmanımız Op. Dr. Volkan Kahya, Doktoramcam Çocuk Sağlığı Portalı için açıkladı.