Alerji

  Gözde Demir Sordu:

  merhaba,
  7aylık bebeğim var.Anne sütü alan bebeğim de yaklaşık bir buçuk ay önce ek gıdaya başladığımda gaitada mukuslu gizli kanın çıkmasıyla alerjiden şüphelendik.özel bir hastanede yaptırdığımız kan testinin negatif çıkmasıyla verdiğimiz ilk ek gıdanında yoğurt olması Kaynaklı süt ürünlerini kendi ve bebeğimin diyetine ekledim.demir ilacını da bıraktık.
  Ancak Zaman zaman yüz ve çok nadir vücutta noktasal kızarıklıklar popoda geçmeyen kızarıklık Çapraz besin reaksiyonları olduğunu düşündürüyor..dün yeniden Elazığ araştırma Hast deri ve kan restimizi yeniledik sonuç yine negatif.doktor Süt yumurta et kuruyemiş e diyet uygulamam gerektiğini söyledi.
  Bu durumda anne sütünün kalitesinin düşeceği ek gıdanın kısıtlı olmasından dolayı bebeğimin gelişiminin etkilenmesinden Endişe duyuyorum onun beslenme listesi konusunda önerilerinize ihtiyacım var.Demir ilacını tekrar kullanmaya başlamalıyım ya da ben bebeğim ek bir kalsiyum Demir takviyesi alması gerekir mi.
  Bu Süreci nasıl yöneteceğim kafam çok Karışık.değerli görüşlerinizi bizlerle paylaşıp yönlendirirseniz çok mutlu olurum.
  Teşekkürler
  Saygılar

  Uzm. Dr. Nevin Kurt Cevapladı:

  Merhaba Gözde Hanım, öncelikle bebeğiniz hayırlı olsun. sevgiyle büyütünüz bebeğinizi. sorunuzu cümle eksikliklerinden ötürü tam anlayamadım ancak inek sütü alerjisi tanısı konduğunu zannederim. Bu durumda verilen diyeti uygulamanız uygun olacaktır.Bu süreci yönetmede endişenizi anlıyorum ancak doktorunuz bu konuda size yol gösterecektir, geçmiş olsun