bebeğim yatay pozisyonda-emme pozisyonundayken ağlamaya başlıyor

  Tülay Karacan Erşekerci Sordu:

  iyi bayramlar anıl bey. sitenin varlıgından yeni haberdar oldum sizin gibi degerli hekimlerle iletişme geçebilmek herkes için büyük şans. ben de göz hastalıkları uzmanıyım. 3.5 aylık bebegım var. normalde iştahlı emmeyi seven bir bebek ama 2-3 gündür emzirmeye başlamadan daha kucagıma yan yatırınca ağlamaya başlıyor. çok acıkınca 2-3 dk emiyo bırakıyo bir daha çok ağlıyor az beslendiğnden eminim çünkü idrar miktarı azaldı. sütün tadına bakmadan ağlyor. bu iştahsızlığını 2 kez daha yasadık ilki 2. ayın sonunda 3-4 gün sürdü, diğeri 3. ayın sonunda yaklasık 6 gun sürdü kendiliğinden geçti. 3.ay bitimi kontrolde hekimimize danıştıgımızda .TIT yapıldı ı organik herhangı sebep bulunmadı. böyle süreclerın olabilecegını, herhangi bir sebep bulunamayabildiğini söyledi.
  emmeyince de sütüm azalıyo.
  memeyi almayı reddedince nasıl davranmam gerektiğini kestiremiyorum uykuda emzirmeiyım sütümü sağıp kasıkla mı vereyım (bi kaç kere denedım boyle alıyo) .bebegımı siz uzmanların önerdıgı gıbı en az 2 yasına kadar emzirmek istıyorum. çok sıkıntılanıyor elimde olmadan sütüm gıdecek korkusuna kapılyorum.bu sureci atlatmak ve bi daha tekrarlamaması için ne yapmalıyım. mutlaka böyle bebeklerle karsılasmıssınızdır mama vermek ıstemıyorıum .
  bu arada dogum kilosu:2560 gr (plesantal yetmezlik nedenıyle 37+2 c/s
  1. ay kilosu 3770 gr
  2.ay kilosu 5000 gr
  3.ay kilosu 6000 gr
  simdiden çok tesekkurler lutfen bana yardım edin .iyi çalışmalar

  Uzm. Dr. Anıl Yeşildal Cevapladı:

  Sayın meslkdaşım,  güzel  övgüleriniz  için  teşekkür  ederim. Zaman  zaman  bu  tür  şeyler  olabilir, çok  normal  ve  sütünüzün  kesilmemesindeki  ana  faktör  sizin  rahat  olmanız .  Bebeğiniz  gayet  güzel  gelişiyor,  ne  olur  rahat  olun. Bu  gibi  durumlarda  sütünüzü  sağarak  bebeğinize  kaşıkla  vermeniz  en  doğru  yaklaşımdır.
  Bu  arada  uzman  olarak  da  sizi  sitemize  davet  etmek  isterim. Arzu  ediyorsanız  aşağıdaki  linkten  başvuru  anketimizi  doldurabilirsiniz.  
  Uzman anketi