geciken cevabım

  Berna Bozkurt Sordu:

  hastalığım nedeniyle yazmakta geciktim.gribal bir enfeksiyon yaşıyorum.sorduklarınıza gelince
  1-dediğiniz gibi yine evde olacağım ama bir amacım olduğu,tünelin sonunda bir ışık olduğu için birde belirli bir süre olduğu için devam etmenin daha kolay olacağını düşünüyorum.
  2-korece konusuda belli birşey yok çünkü yeterli kişi sayısına erişmeden sınıf açmıyorlar.talebe göre davranacalarmış,bekliyorum.enazından etkinliklerine katılırım,gidip-gelirsem değişiklik olur diyorum netleşene kadar
  3-bakıcı için birsüre daha beklemem gerekecek.
  bunların dışında istediğim birşeyde kararlı olmak,sonuna kadar gitmek ve gerçekten emek harcayarak sonunu getirmek istiyorum.açıkcası oğluma kendinden vazgeçmiş,çabalamayan bir annemodeli olmak istemiyorum.sosyal,çalışan,emek harcaan,mücadele eden biri olarak ayakları üzerinde duran bir insan modeli olmak hedefim.

  Uzm. Julide Çelikkol Suner Cevapladı:

  Öncelikle geçmiş olsun. 
  Anladığım kadarı ile kendiniz için bir şeyler yapıyor olmak, evde bile olsanız size iyi gelecek. Çok güzel o zaman hedefiniz belli gibi. KPSS çalışması ile başlangıç yapabilirsiniz. Bu arada Korece için de başvurabiliyorsunuz anladığım kadarı ile. Korece ile ilgili yol almadan önce, bu dili öğrenmenin size neler kazandırabileceğini de planlamanız, ileride ne şekilde işinize yarayabileceğini düşünmenizde yarar var.
  KPSS'ye nasıl hazırlanmayı düşünüyorsunuz ? Kursa gidecek misiniz ? Yoksa evde kendiniz mi çalışacakasınız ?
  Sınav tarihi ne zaman ?
  Nasıl bir çalışma programı yapacaksınız kendinize ?