İshal

  AHMET GÜREL Sordu:

  Hocam selamlar,
  Vakit ayırıp cevaplarsanız çok sevinirim.Yaşım 31 erkek.
  Yaklaşık 1 senedir diyare (günde 2),yorgunluk,halsizlik ve (öksürük ve ateş olmadığı halde) normalden fazla şeffaf içinde yeşil noktalar bulunan balgam çıkarma,ellderde dökülüp yeniden çıkan küçük kahverengi noktalar(leke değil nokta şeklinde),burunda kaşıntı ve aşırı kuruluk,ağızda kuruluk şikayerleri nedeniyle yaptırmadığım tahlil kalmadı diyebilirim.Kilo kaybım yok ancak yaşam enerjim kalmadı.
  Endoskopi,kolonoskopi,İnce bağırsak filmi,akciğer grafisi,kan tahlili tümor marker ları dahil yapıldı.Herşey normal sadece duodenumda erozivite ve gastrit çıktı.Helicobakteri de saptanmadı.
  Bu tahliller için farklı bir kaç doktora göründüm ve dışkıda parazit tahlili yapılması gerekir mi diye sorduğumda ya terslediler ya da işimizi senden mi öğrenicez bakışı attılar.Bana bir yol gösterirseniz çok sevinirim.
  İyi günler

  Uzm. Dr. Anıl Yeşildal Cevapladı:

  Çok  geçmiş  olsun. Ancak ben  dahliye  doktoru  değilim,  çocuk  doktoruyum.  yine  de  herşey  yapıldıysa  bir tek  parazit  kaldıysa  bence  de  yaptırmakta  büyük  fayda  var.  Hem  de  1  kez  de  değili 3 gün  arka  arkaya  yaptırın