merhaba hocam

  Gülşah Sultan Uşak Sordu:

  oğlum 4 yaşında eşimle boşandık 2 sene önce oğlum geçen sene bende kalıyordu..bu sene babanesinde kalaca.hem maddi hem manevi müsait olmadığım için..3 aydır bende ama ben çalıştığım için annem ilgileniyordu fakat onlarda pek bakamıyor..babanesi çok güzel ilgileniyor. fakat çınarcıkta çok sık gidemiyorum bu sene idarelik vericem.seneye anaokulunda ben tamamen alıcam..fakat yinede çok mutsuzum.gitmesi hiç istemiyorum orada çok sıkılır diyorum..yazın sıkılmıyor ama kış..bi taraftanda burda pek iyi bakılmıyor..ben çok güzel bakıyorum ama hafta sonları evdeyim sadece:((çalışmak zorundayım ona daha iyi bi gelecek sağlamak için bu araa kendim bankacıyım..nee düşüneceğim ne yapacağımı ilmiyorum gerçekten
  şimdiden teşekkürler

  Uzm. Julide Çelikkol Suner Cevapladı:

  Sayın Danışanım,

  Öncelikle size, çocuğunuzla birlikte güzel, sağlıklı, başarılı ve mutlu bir yıl diliyorum.

  Belli ki zor kararların arefesindesiniz ama öncelikle almak üzere olduğunuz kararları tekrar gözden geçirmenizi öneririm. Zira, çocuğunuzun sizden uzak olması, onu uzun aralıklar ile görebilecek olmanız ileriye yönelik bazı önemli psikolojik problemler yaratabilir. Bu sebeple, size bazı sorular sormak isterim.

  1) Babaannesinin güzel bir şekilde çocuğunuza bakması gayet olumlu. Peki, sizin bulunmadığınız bir ortamda, babası çocuğunuzun yanında olabilecek mi ? En azından ebeveynlerden 1 tanesinin akşamları çocuğunuzun yanında olması daha sağlıklı olur, sizin eksikliğinizi babası doldurmaya çalışır.

  2) Anneninizin verdiği bakımdan memnun değilsiniz... Peki bu durum geliştirilemez mi ? Annenizin daha iyi bakım vermesi sağlanamaz mı ? Sizin rahatsız olduğunuz eksikler nelerdir ?

  3) Çocuğunuz 4 yaşında olduğuna göre, artık bir yuvaya gidebilir ve kendi yaşıtları ile birlikte hem keyifli hem de verimli şekilde vakit geçirebilir. En azından yarım gün süreyle, böyle bir yuva ortamı sağlanamaz mı ? Eski eşiniz masraflar konusunda destek veremez mi ?

  4) Siz, çocuğunuzun yakınına tayin isteyemez misiniz ?

  Umarım birlikte, daha sağlıklı ve daha keyifli bir çözüm yolu bulabiliriz.

  Saygı ve selamlarımla,

  Jülide SUNER