sınav

  Berna Bozkurt Sordu:

  kpss sınavı eylül sonunda yapılacak.evde çalışacağım.kpss kitapları aldım.vatandaşlık kitabından başladım enbilmediğim ve en ezberlenmesi gereken konular bunlar.bölüm bölüm okuyup soru çözmem gerekiyor.tek sorunum zaman konusunda .akşamları en uygun çalışma zamanı 8den sonra.2saat çalışmalıyım ki ancak yetişebilirim.
  2-korece konusuda şöyleki malumunuz son yıllarda gelişenbir kore kültür sektörü var türkiyede.çevirmenlere ihtiyaç olacağını düşünüyorum ve bayağı kore firması varmış bide bu dilleri pek kimse bilmediği için talep oluyor.evimde çalışma imkanıdabulurum diyorum.çeviri yapabilirim.tabii dört dörtlük öğrenerek.çokseviyorum bu dili

  Uzm. Julide Çelikkol Suner Cevapladı:

  KPSS çalışmanız ile ilgili olarak Eylül ayına kadar her ay hangi dersleri, testleri yapacağınızı planlamanızda yarar var. Böylece takip edeceğiniz bir programınız olur.
  Hergün 2 saat çalışma güzel ama belirlediğiniz saat dilimi sizce uygun ve gerçekçi mi ? Gündüz saatlerinde beyin ve vücut olarak daha dinç olduğunuz bir zaman diliminde çalışamaz mısınız ? Bebeğinizin gündüz uykularını düzene koymak için yapabileceğiniz bir şeyler yok mu ?
  Korece konusunda isteğiniz ve hevesiniz de çok güzel. Umarım geniş işe imkanları yakalayabilirsiniz. Bir yandan bebeğinizi büyütürken, diğer yandan kendinizi geliştirmeniz çok güzel.
  Peki ama evde tek başına kişisel motivasyonunuzu sürekli açık tutup, planlarınızdan şaşmadan bütün bu işler olabilecek mi ? Olursa nasıl olacak ? Dil tek başına öğrenilir mi ?
  Saygı ve selamlarımla,
  Jülide SUNER