sorunlar sorular

  Berna Bozkurt Sordu:

  aslında kolay olmayacağını biliyorum.hiçbirzaman kolay olmadı.çok vazgeçtim,çokşey istedim yapmadım,36 yaşına geldim ve artık yeter dedim.bunalımarımdan,motivasyon eksikliğimden,yeterince çabalamamadan çokşey kaybettim.plansızlıktan yarı yolda bıraktım.ama artık sonuna kadar gitmek istiyorum.sizinde yardımınız ve desteğinizle başladığım işi sonuna kadar götürmek istiyorum.bu sefer zorlukların üstesinden gelip ilerlemek….
  gündüzleri çalışmam pek olanaklı değil.oğlum uyuduğunda yemek yapayım,temizlik yapayım vb şeylerle geçiyor.birşeyler okuyayım diyerek geçiyor.akşamları yorgun olsamda elimdeki en kaliteli zaman dilimi bu.
  dil konusuna gelince kurslar bşlar başlamaz gitmeyi düşünüyorum.ayrıca internette korece siteler var,dil siteleride var oralardan yardm alma imkanımda var.mektup arkadaşlığı olur,netten birebir görüşmek olur koreli biriyle.yani öğrenmek iin düşündüğüm yol bu.
  kararlılık azim ve sebat benim için en gerekli en elzem durumlar.inanın kendime karşı savaşıyorum hergün.devam etmek umut etmek ve iyi şeyler için.sonu güzel olacak

  Uzm. Julide Çelikkol Suner Cevapladı:

  Pekala... Anladığım kadarı ile bu sefer gerçekten çok niyetli ve isteklisiniz. O zaman size önerim, KPSS çalışma programınızı biraz daha somut olarak hazırlamanız ve benimle paylaşmanız. Eylül ayına kadar hangi dersi ne zaman çalışacaksınız ?
  Ve Korece konusunda şu an için ( kurs açılana kadar ) atacağınız somut adımlar neler ? Mektup arkadaşını nasıl ve nereden bulacaksınız ? Hangi internet sitelerinden Korece öğrenebilirsin ?
  Elimizde birtakım somut kararlar ve planlar olursa gelişmeleri daha net takip edebiliriz.  
  Selamlar, saygılar